Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności

joombig banner rotation images

Menu

Dzięki włączeniu do MOF-ów, Bełchatów będzie mógł aplikować o kolejne unijne pieniądzeDzięki włączeniu do MOF-ów, Bełchatów będzie mógł aplikować o kolejne unijne pieniądze

 

Mamy nową Strategię Rozwoju Województwa Łódzkiego 2030. Sejmik województwa uchwalił dokument, w którym uwzględniono m.in. Miejski Obszar Funkcjonalny Bełchatów – Piotrków Trybunalski – Radomsko. To ogromna szansa dla naszego miasta, jak i całego regionu, na pozyskanie dodatkowych funduszy unijnych.

 


Strategia 2030 to odpowiedź samorządu województwa łódzkiego na wyzwania, jakie staną przed naszym regionem w najbliższej dekadzie. Chodzi o zaplanowanie konkretnych działań, które będą spójne pod względem społecznym, gospodarczym i przestrzennym. Podejmowane w ramach strategii inicjatywy mają służyć ograniczeniu negatywnych skutków procesów demograficznych związanych z depopulacją i starzeniem się społeczeństwa, podnoszeniu innowacyjności i konkurencyjności gospodarki, w tym transformacji w kierunku Przemysłu 4.0. Na początku maja Sejmik Województwa Łódzkiego uchwalił projekt strategii.


Prace nad dokumentem miały charakter społeczno-ekspercki. Na przełomie lat 2019/2020 oraz ponownie na początku 2021 r. Marszałek Województwa Łódzkiego przeprowadził szeroko zakrojone konsultacje społeczne, w których wzięli udział m.in. przedstawiciele samorządów terytorialnych. Dzięki staraniom prezydent Bełchatowa i złożonym przez nią wnioskom, do strategii dopisano nowy Miejski Obszar Funkcjonalny (MOF) Bełchatów – Piotrków Trybunalski – Radomsko. – To szansa, aby Bełchatów wpisał się w Sprawiedliwą Transformację i mógł pozyskiwać środki na łagodzenie skutków odejścia od energetyki węglowej. To także pewność, że do Bełchatowa popłyną środki unijne właśnie na ten cel. Dzięki nim będziemy mogli w najbliższych latach w pełni wykorzystać naszego miasta – mówi wiceprezydent Bełchatowa Dariusz Matyśkiewicz i dodaje, że uchwalona Strategia Rozwoju Województwa Łódzkiego to znakomity punkt wyjścia do szerokiej współpracy między samorządami. Efektem wspomnianej współpracy ma być podniesienie jakości życia mieszkańców województwa łódzkiego.


.AP

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2021

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl