Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności

joombig banner rotation images

Menu

Maseczek na świeżym powietrzu nie trzeba będzie zakładać przy zachowaniu 1,5-metrowego odstępu od innych osóbMaseczek na świeżym powietrzu nie trzeba będzie zakładać przy zachowaniu 1,5-metrowego odstępu od innych osób

 

W Dzienniku Ustaw ukazało się rozporządzenie określające, od kiedy nie trzeba będzie nosić maseczek w przestrzeni publicznej. Zgodnie z nim nakaz zasłaniania ust i nosa zostanie zniesiony w sobotę, 15 maja.

 


Przypomnijmy, że podczas konferencji prasowej 28 kwietnia premier i minister zdrowia zapowiedzieli możliwość zniesienia obowiązku noszenia maseczek na świeżym powietrzy. Warunkiem, aby mogło do tego dojść, był spadek wskaźnika zakażeń COVID-19 poniżej 15 na 100 tys. mieszkańców. W ostatnich dniach wymóg ten został spełniony. W czwartek, 6 maja, zostało opublikowane rozporządzenie Rady Ministrów w tej sprawie.


Oznacza to, że od 15 maja obowiązek noszenia maseczki w przestrzeni publicznej zostanie zniesiony. Należy jednak zachować 1,5 dystans od innych ludzi. Wyjątek stanowią osoby, które razem mieszkają, np. rodzice z dziećmi, a także osoby z niepełnosprawnościami i ich opiekunowie. Ważne! Jeśli nie jest się w stanie zachować 1,5 dystansu obowiązek noszenia maseczki nadal będzie nas obowiązywać. Bez zmian pozostanie obowiązek zakrywania nosa i ust za pomocą maseczki w pomieszczeniach zamkniętych, czyli np. urzędach, galeriach handlowych czy transporcie publicznym.


We wspomnianym rozporządzeniu znalazły się także zapisy związane z luzowaniem obostrzeń w najbliższych tygodniach. Chodzi o m.in. otwarcie ogródków restauracyjnych, hoteli, basenów, siłowni i klubów fitness. Wszystkie szczegółowe informacje na temat  aktualnie obowiązujących zasad bezpieczeństwa znaleźć można na rządowej stronie gov.pl w zakładce: Koronawirus.

 

AP

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2021

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl