Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności

joombig banner rotation images

Menu

Produkcja w budowanej fabryce DS Smith ruszy w marcu 2022 r.

 

Ruszyła budowa nowej fabryki w  bełchatowskiej strefie przemysłowej. W czwartek, 6 maja, wbito pierwszą łopatę pod inwestycję. DS Smith chce rozpocząć produkcję proekologicznych opakowań z tektury w pierwszym kwartale 2022 r. Firma ma zapewnić 200 nowych miejsc pracy. Koszt przedsięwzięcia szacowany jest na ok. 250 mln zł. 

 

Na prawie trzynastohektarowej działce powstanie nowoczesna fabryka o powierzchni 37 tys. mkw. W nowym zakładzie będą produkowane najwyższej jakości opakowania z tektury falistej m.in. ekspozycyjne, transportowe, dedykowane sprzedaży e-commerce oraz przemysłowe. Wszystkie produkty będą dopasowane do indywidualnych wymagań klientów oraz spełniające ambitne cele środowiskowe.

 

- Naszym celem jest zbudowanie jednej z najnowocześniejszych fabryk opakowań z tektury falistej w Europie – komentuje prezes DS Smith Polska Krzysztof Sadowski.

 

Co siódme opakowanie tekturowe w Europie i co dziesiąte w Polsce produkowane jest przez DS Smith. Każdego dnia z polskich fabryk wyjeżdża 3,5 miliona tekturowych opakowań. Wkrótce produkcja ruszy i w Bełchatowie.

 

 - Atutami tej lokalizacji są dogodne logistycznie położenie, właściwości terenu, który spełnia oczekiwania inwestycyjne oraz dobry dialog z władzami Bełchatowa. Miasto jest dobrze skomunikowane z polską siecią dróg krajowych i autostrad - przyznaje prezes DS Smith Polska, Krzysztof Sadowski. - Każda z firm otwierająca swój biznes w bełchatowskiej strefie przemysłowej otrzymuje indywidualnego opiekuna inwestycji. Jesteśmy otwarci na sugestie i gotowi na współpracę z przedsiębiorcami, którzy biznesowo chcą zawiązać się z Bełchatowem - mówi Mariola Czechowska Prezydent Bełchatowa.

 

Dla mieszkańców miasta i okolic to szansa na pracę i rozwój w nowoczesnej i rozwijającej się firmie o światowym zasięgu.

 

 - Dla nas istotne jest to, że w Bełchatowie, w naszej strefie przemysłowej uruchomiona zostanie nowa fabryka, prowadzona przez firmę o ugruntowanej pozycji biznesowej. Ważne dla nas są nowe miejsca pracy, a te zapewni DS Smith – podkreśla prezydent Bełchatowa Mariola Czechowska.

 

Docelowo w Bełchatowie będzie pracowało ponad 200 osób. To jednak nie wszystko bowiem kolejnych 100 znajdzie pracę w firmach, które będą współpracowały z DS Smith. W fabryce będą potrzebne osoby o różnych kompetencjach i doświadczeniu. Mowa np. o operatorach maszyn produkcyjnych, inżynierach produkcji i utrzymania ruchu, jak też specjalistach w obszarze sprzedaży i rozwoju biznesu. Jak deklaruje DS Smith większość osób, które znajdą pracę w fabryce opakowań, będzie pochodziła z Bełchatowa i okolic. Firma zapewnia m.in. szkolenia oraz proces wdrożenia w obowiązki każdego z nowo zatrudnionych pracowników.

 

Proces rekrutacyjny już trwa. Osoby zainteresowane mogą już dziś przesłać swoje CV na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. oraz na bieżąco śledzić oferty pracy na stronie inwestora dssmith.com/kariera, na portalach rekrutacyjnych i ogłoszeniowych.

 

KR

 

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2021

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl