Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności

joombig banner rotation images

Menu

Prezydent Miasta Bełchatowa życzyła pani Mariannie kolejnych, pięknych lat życia Pani Marianna, mimo sędziwego wieku, wciąż sama czyta, niedawno jeszcze szydełkowała 

 

Bełchatowianka pani Marianna Rydelin świętowała setne urodziny. Jak sama mówi jej receptą na tak długie życie są mądrość, miłość i radość. Jubilatce, najlepsze życzenia i gratulacje, przekazała prezydent Mariola Czechowska.

 

 

Pani Marianna Rydelin urodziła się 4 maja 1921 roku. Dziś, pomimo swojego sędziwego wieku, jest w dobrej formie, a humor dopisuje jej każdego dnia. Nadal sama czyta i jeśli siły pozwalają wciąż pomaga w kuchni. Jeszcze do niedawna szydełkowała, najbardziej lubiła dziergać ciepłe skarpety. Jak podkreśla, oprócz dobrego samopoczucia niczego więcej jej nie potrzeba. – Wszystko mam. Proszę tylko o zdrowie, ono jest najważniejsze – powiedziała pani Marianna. Podczas rozmowy stulatka wspominała chwile ze swojego życia, m.in. ślub i wesele, pracę – najpierw na roli, później w hucie szkła, czas kiedy poważnie chorowała. Pani Marianna doczekała się pięciorga dzieci, z jednym ze swoich synów – od blisko 30 lat – mieszka właśnie w Bełchatowie.  

 

Synowa pani Marianny zwraca uwagę, że jej teściowa ma dobre geny. – Tata teściowej przeżył 84 lata, dziadek 85 lat, jedna z ciotek zaś prawie sto lat – podkreśla synowa. Syn jubilatki dodaje: - Siostra mamy zmarła zaledwie 4 miesiące przed setnymi urodzinami, dwóch jej braci ma dziś ponad 80 lat. Mamy dobre geny, wiele osób z naszej rodziny długo żyje – powiedział pan Kazimierz.

 

Pani Marianna pytana o receptę na długowieczność odpowiada, że znaczenie mają mądrość, miłość i radość. – Rozsądek jest najważniejszy, jak człowiek kieruje się w życiu mądrością, to idzie dobrą drogą – podkreślała Jubilatka. Synowa pani Marianny dodaje, że wpływ na to, jaki wiek osiągnęła jej teściowa z pewnością ma też jej tryb życia. – Mama nigdy nie paliła, nie piła alkoholu, trzyma się też diety. Je oszczędnie i z umiarem – podkreśla synowa.

 

Gratulacje i życzenia stulatce przesłał Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki. List z wyrazami uznania przekazała pani Mariannie także prezydent Bełchatowa Mariola Czechowska. - 100 lat życia to piękny wiek, niewielu z nas ma szczęście doczekać się tak zacnych urodzin. To nagroda za siłę charakteru i hart ducha. Dlatego myślę o Pani z ogromnym wzruszeniem, szacunkiem i radością, że doświadczasz – Dostojna Jubilatko – tego niezwykłego daru. Przez miniony wiek wiele wytrwałaś i przeżyłaś, byłaś świadkiem przełomowych wydarzeń, na co dzień patrzyłaś, jak zmienia się świat, ale też nasz Bełchatów. Dzisiejsza rocznica jest więc szczególnym świętem w Waszej rodzinie, ale też naszej bełchatowskiej – napisała w liście do pani Marianny prezydent Mariola Czechowska. - Proszę pamiętać, że wciąż Pani potrzebujemy. Dlatego życzę kolejnych lat w dobrym zdrowiu, chwil przepełnionych radością, miłością, a także pogodą ducha. Niech każdego dnia czuje Pani bliskość, serdeczność i tak cenne wsparcie najbliższych – czytamy w liście od prezydent Marioli Czechowskiej.

 

ADA

 

Listy z życzeniami przesłali Jubilatce premier Mateusz Morawiecki oraz prezydent Bełchatowa Mariola Czechowska Listy z życzeniami przesłali Jubilatce premier Mateusz Morawiecki oraz prezydent Bełchatowa Mariola Czechowska

Swoje 100 urodzinny pani Marianna świętowała z najbliższymi Swoje 100 urodzinny pani Marianna świętowała z najbliższymi

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2021

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl