Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności

joombig banner rotation images

Menu

Szczepienia w PSP przy ul. Energetyków prowadzone będą 7 dni w tygodniuSzczepienia w PSP przy ul. Energetyków prowadzone będą 7 dni w tygodniu

 

Punkt Szczepień Powszechnych w Cafe Senior Raj został otwarty. Pierwsi pacjenci już dziś przyjęli w nim szczepionkę przeciw COVID-19. Mieszkańcy, którzy chcą się zaszczepić, mogą wybierać właśnie ten punkt w trakcie rejestracji.

 


Narodowy Fundusz Zdrowia oraz wojewoda łódzki zatwierdzili lokalizację dwóch Punktów Szczepień Powszechnych w Bełchatowie - w siedzibie Cafe Senior Raj – Punkt Informacji Prozdrowotnej przy ul. Energetyków 6 oraz w Grocholicach przy ul. Częstochowskiej 37. Pierwszy ze wspomnianych punktów, na os. Przytorzu, został właśnie otwarty.  – Jego uruchomienie było możliwe dzięki bardzo dobrej współpracy z bełchatowskim starostwem, wojewodą, jednym z działających w Bełchatowie podmiotów medycznych oraz Regionalnym Towarzystwem Społeczno – Kulturalnym ERSKA, które na co dzień odpowiada za prowadzenie Cafe Senior Raj. Wszystkim nam zależy, aby to miejsce bardzo dobrze funkcjonowało i z jak największą korzyścią dla naszych mieszkańców. Nie ma bowiem wątpliwości, że dzięki masowym szczepieniom będziemy mogli wszyscy wrócić do normalności, której chyba każdy z nas oczekuje – mówi wiceprezydent Bełchatowa Łukasz Politański.


Szczepienia w nowo otwartym Punkcie Szczepień Powszechnych na os. Przytorze już ruszyły. Jego obsługę medyczną zapewnił jeden z bełchatowskich podmiotów medycznych, przygotowanie samego miejsca należało zaś do miasta. Mowa nie tylko o udostępnieniu lokalu, ale także jego wyposażeniu m.in. w lodówkę czy specjalistyczne urządzenia do dezynfekcji, a także zapewnienie odpowiedniej organizacji akcji szczepień. Szczepienia w Cafe Senior Raj prowadzone będą przez 7 dni w tygodniu w godz. 8:00-20:00.


Jak się zarejestrować na szczepienie?

 

  • Dzwoniąc na infolinię Narodowego Programu Szczepień pod nr 989.
  • Poprzez e-rejestrację na pacjent.gov.pl.
  • Wysyłając sms o treści: SzczepimySie na nr 880 333 333.

 


Ważne! Do PSP należy przybyć na wyznaczoną godzinę (maksymalnie na 10 min przed szczepieniem, wcześniejsze przybycie może generować tłum i zagrożenie epidemiologiczne). Aby procedura przeszła szybko i sprawnie, warto wcześniej wypełnić kwestionariusz wywiadu (dostępny w załączniku poniżej artykułu). Podczas kwalifikacji konieczne będzie okazanie dokumentu ze zdjęciem (w celu potwierdzenia tożsamości osoby szczepionej). Pracownicy punktu zwracają także uwagę na dostosowanie ubioru tak, aby można było łatwo odsłonić lewe ramię.


Więcej informacji na temat Narodowego Programu Szczepień znaleźć można na rządowej stronie gov.pl w zakładce Koronawirus.

 

AP

 

W otwarciu Punktu Szczepień Powszechnych w Cafe Senior Raj uczestniczył wiceprezydent Bełchatowa Łukasz PolitańskiW otwarciu Punktu Szczepień Powszechnych w Cafe Senior Raj uczestniczył m.in. wiceprezydent Bełchatowa Łukasz Politański

 

Punkt Szczepień Powszechnych działa przy ul. Energetyków 6Punkt Szczepień Powszechnych działa przy ul. Energetyków 6

 

 

 

Załączniki:
Download this file (Kwestionariusz.pdf)Kwestionariusz[ ]586 kB

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2021

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl