Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności

joombig banner rotation images

Menu

Punkt Szczepień Powszechnych mieści się przy ul. Energetyków 6 na os. Przytorze Punkt Szczepień Powszechnych mieści się przy ul. Energetyków 6 na os. Przytorze

 

Miasto przygotowało Punkt Szczepień Powszechnych. To pierwsze tego typu miejsce w Bełchatowie. Punkt będzie działać w siedzibie Cafe Senior Raj na os. Przytorze. Szczepienia mają w nim ruszyć na początku maja.

 

By przyspieszyć akcję szczepień przeciw Covid-19 rząd umożliwił samorządom tworzenie specjalnych punktów, gdzie będą one realizowane. Wkrótce pierwszy Punkt Szczepień Powszechnych ruszy także w Bełchatowie. Miasto przygotowało go na os. Przytorze, dokładnie w siedzibie Cafe Senior Raj – Punkt Informacji Prozdrowotnej przy ul. Energetyków 6. Jego lokalizacja została już zatwierdzona przez NFZ i wojewodę łódzkiego. – Wybierając miejsce na punkt braliśmy pod uwagę, aby było one dogodne zarówno dla seniorów, jak i osób niepełnosprawnych. W pobliżu są przystanki autobusowe będzie więc łatwo do niego dotrzeć – mówi prezydent Mariola Czechowska.

 

Punkt ma działać od poniedziałku do niedzieli w godz. 8:00-20:00. – Po naszej stronie leżało udostępnienie lokalu i jego przystosowanie do szczepień. Wyposażyliśmy punkt m.in. w lodówkę, a także specjalistyczne urządzenia do dezynfekcji. Będziemy także dbać o jego obsługę, ale wyłącznie w kwestiach organizacyjnych. Za realizację samych zaś szczepień i rejestrację odpowiedzialny będzie już podmiot leczniczy – tłumaczy prezydent Mariola Czechowska.

 

O dokładnym terminie rozpoczęcia szczepień będziemy informować na bieżąco. W załączniku zamieszczony został: kwestionariusz wstępnego wywiadu przesiewowego przed szczepieniem osoby dorosłej przeciw COVID-19, który już teraz można pobrać i wypełnić, aby nie robić tego w punkcie szczepień. 

 

To pierwszy Punkt Szczepień Powszechnych w Bełchatowie To pierwszy Punkt Szczepień Powszechnych w Bełchatowie

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2021

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl