Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności

joombig banner rotation images

Menu

8,5-metrowy autobus Pilea przejechał ulicami Bełchatowa8,5-metrowy autobus Pilea przejechał ulicami Bełchatowa

 

Miasto szuka kolejnych proekologicznych rozwiązań, także tych w zakresie komunikacji miejskiej. Dlatego w planach jest wzbogacenie taboru MZK o kolejne elektryczne autobusy. Jeden z nich - Pilea, który w całości produkowany jest w Polsce, został zaprezentowany w Bełchatowie.

 


Transport i komunikacja to jeden z obszarów, w jakich miasto prowadzi zielone inwestycji. Dwa lata temu do Bełchatowa przyjechało 6 nowych, ekologicznych Solarisów. Teraz miasto chce starać się o kolejne zeroemisyjne autobusy.


– Podejmujemy szereg eko-działań, praktycznie w każdym obszarze funkcjonowania miasta. Mowa m.in. o zakupie niskoemisyjnych emzetek, termomodernizacji budynków komunalnych, montażu elektrofiltrów na kominach miejskich kamienic, instalacji paneli fotowoltaicznych – mówi wiceprezydent Dariusz Matyśkiewicz.. Wszystko po to, aby ograniczyć niską emisję. Pomocna w tym będzie niskoemisyjna flota MZK. Kilka tego typu autobusów już mamy, teraz myślimy o zakupie kolejnych. Dlatego sprawdzamy różne możliwości – tłumaczy wiceprezydent Matyśkiewicz.


We wtorek, 27 kwietnia, do Bełchatowa – w ramach pokazu – przyjechał Pilea ARP E-Vehicles. To pierwszy polskiej produkcji autobus elektryczny Prezentacja odbyła się w ramach promocyjnego rajdu zorganizowanego przez Agencję Rozwoju Przemysłu.


- Niewątpliwą zaletą tego autobusu jest to, iż jest on w pełni elektryczny, a przez to przyjazny środowisku – dodaje wiceprezydent Matyśkiewicz, który razem z wiceprezydentem Łukaszem Politańskim mieli okazję przejechać się elektrykiem.


Przypomnijmy, że obecnie tabor Miejskiego Zakładu Komunikacji liczy 17 autobusów. Wśród nich jest sześć ekologicznych autobusów - trzy elektryczne i trzy diesle spełniające surową normę emisji spalin Euro 6.


AP

 

Autobusem mieli okazję przejechać się m.in. wiceprezydenci Bełchatowa Dariusz Matyśkiewicz i Łukasz PolitańskiAutobusem mieli okazję przejechać się m.in. wiceprezydenci Bełchatowa Dariusz Matyśkiewicz i Łukasz Politański

 

Pilea to pierwszy polski autobus elektrycznyPilea to pierwszy polski autobus elektryczny

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2021

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl