Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności

joombig banner rotation images

Menu

Pamiątkowa tablica w parafii na Binkowie poświęcona jest „polskim żołnierzom i zesłańcom przybitym do krzyża niewoli i śmierci”Pamiątkowa tablica w parafii na Binkowie poświęcona jest „polskim żołnierzom i zesłańcom przybitym do krzyża niewoli i śmierci”

 

Bełchatowianie oddali hołd ofiarom Zbrodni Katyńskiej. W parafii pw. Miłosierdzia Bożego odprawiona została msza św. w intencji Ojczyzny. Przed nabożeństwem kwiaty pod pamiątkową tablicą złożyła m.in. prezydent Mariola Czechowska.

 


5 marca 1940 roku władze ZSRR podjęły decyzję o zamordowaniu polskich jeńców wojennych. Zabito blisko 22 tys. oficerów, podoficerów i szeregowych Wojska Polskiego, a także funkcjonariuszy Policji Państwowej i Korpusu Ochrony Pogranicza, których więziono w obozach w Kozielsku, Starobielsku i Ostaszkowie. W 81. rocznicę Zbrodni Katyńskiej bełchatowianie oddali hołd Polakom pomordowanym w lesie katyńskim.


Uroczystości tradycyjnie odbyły się w parafii pw. Miłosierdzia Bożego na Binkowie. Po złożeniu kwiatów pod tablicą pamiątkową, odprawiona została msza św. w intencji Ojczyzny i ofiar wiosny 1940 roku.

 

>>> Zobacz fotogalerię: 81. rocznica Zbrodni Katyńskiej


Przypomnijmy, że 13 kwietnia obchodzimy Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej. Data ustawionego przez Sejm RP w 2007 roku święta nawiązuje do rocznicy opublikowania w 1943 roku przez hitlerowskie Niemcy informacji o odkryciu w Katyniu pod Smoleńskiem masowych grobów polskich oficerów zamordowanych przez NKWD.

 

AP

 

W imieniu mieszkańców kwiaty złożyła prezydent Bełchatowa, Mariola CzecchowskaW imieniu mieszkańców kwiaty złożyła prezydent Bełchatowa, Mariola Czecchowska

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2021

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl