Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności

joombig banner rotation images

Menu

karta rUlgi, zniżki i rabaty dla posiadaczy Bełchatowskiej Karty Rodziny oferuje 60 firm, w tym także miejskie placówki

 

Bełchatowska Karta Rodziny to realne oszczędności w domowych budżetach. Przekonało się o tym już ponad 6,5 tys. osób, które korzystają z ulg i rabatów w 60 punktach handlowych i usługowych. Kto i w jaki sposób może wnioskować o dokument?

 

 

Bełchatowska Karta Rodziny uprawnia rodziny wielodzietne, rodziny z dzieckiem niepełnosprawnym, seniorów oraz honorowych dawców krwi  do korzystania z ulg i preferencji przygotowanych przez miasto i współpracujące firmy. Program funkcjonuje od 2012 roku i od samego początku cieszy się dużym zainteresowaniem mieszkańców. Świadczy o tym chociażby liczba wydawanych kart, która cały czas rośnie, np. w 2017 r. do magistratu wpłynęło 317 wniosków, rok później – 345, a w 2020 roku o dokument wystąpiły 363 osoby. Obecnie z karty korzysta ponad 6,5 tys. bełchatowian. 

 

Dlaczego warto wyrobić taki dokument? Lista ulg i rabatów, z jakich korzystać mogą posiadacze Bełchatowskiej Karty Rodziny, jest szeroka i obejmuje wiele dziedzin życia. Tańsze zabiegi rehabilitacyjne, kurs prawa jazdy, naprawa sprzętu AGD czy wizyta u stomatologa – to tylko niektóre z nich. W sumie zniżki gwarantuje 60 bełchatowskich firm. Wśród partnerów programu są także miejskie placówki. Na przykład okazując kartę w miejskim żłobku „Jaś i Małgosia” można liczyć na 25 proc. zniżki na pobyt dziecka. Ponadto Miejskie Centrum Kultury gwarantuje 25 proc. rabatu na bilety do kina i zajęcia edukacyjne, z kolei za wejście do Muzeum Regionalnego zapłacimy 1 gr. To jednak nie wszystko. Amatorzy aktywnego spędzania wolnego czasu, chociażby grając w tenisa ziemnego, za bilet wstępu na Miejskie Korty Tenisowe zapłacą jedynie połowę ceny.

 

Jak otrzymać kartę? Wystarczy złożyć wniosek w Punkcie Obsługi Klienta lub Wydziale Spraw Społecznych w UM przy ul. Kościuszki 1. Warto przy tym pamiętać, że przy składaniu wniosku trzeba okazać oryginały dokumentów, które uprawniają do jej przyznania, w tym np. dowód tożsamości, orzeczenie o niepełnosprawności czy legitymację zasłużonego honorowego dawcy krwi. Wnioskodawca do wniosku załącza również podpisane przez siebie oświadczenie  o zgodzie na przetwarzanie danych osobowych oraz w przypadku podania we wniosku danych dotyczących  pełnoletnich członków rodziny – oświadczenie o  wyrażeniu przez nich zgody na przetwarzanie danych osobowych. Karta wydawana jest w przeciągu 2 tygodni.

 

Regulamin programu Bełchatowska Karta Rodziny, wniosek oraz wzory wymaganych oświadczeń znaleźć można na miejskiej stronie w zakładce Dla Mieszkańca/Rodzina (https://belchatow.pl/dla-mieszkanca/rodzina/belchatowska-karta-rodziny) oraz w załącznikach poniżej.

AP

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2021

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl