Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności

joombig banner rotation images

Menu

Prace związane z renowacją kamienicy przy Placu Wolności 10 dobiegają końcaPrace związane z renowacją kamienicy przy Placu Wolności 10 dobiegają końca

 

Budynek przy Placu Wolności 10 nabiera nowego kształtu. Prace związane z jej przebudową i rozbudową powoli dobiegają końca. Wszystko wskazuje na to, że modernizacja budynku powinna zakończyć się w pierwszym kwartale tego roku.Zwany dawniej Nowym Rynkiem, Plac Wolności to miejsce szczególne w historii Bełchatowa. Jego rewitalizacja rozpoczęła się od przebudowy parku, następnie wyremontowanych zostało 10 zabytkowych budynków – Kamienic Tkaczy. Obecnie dobiega końca jej ostatni etap, czyli przebudowa, rozbudowa i nadbudowa budynku przy Placu Wolności 10.


- Plac Wolności i całe śródmieście to miejsca bliskie bełchatowianom. Rewitalizacja, która właśnie dobiega końca, sprawiła, że ponownie tętnią one życiem i stają się nową wizytówką naszego miasta. Projekt od samego początku zakładał, że każdy znajdzie tu coś dla siebie i widać, że ten cel udało nam się osiągnąć. Już niebawem mieszkańcy będą mogli korzystać z Centrum integracji Społecznej, co z pewnością dodatkowo podniesie atrakcyjność tego miejsca – podkreśla wiceprezydent Bełchatowa Dariusz Matyśkiewicz.


Po dobudowaniu piętra kamienica obecnie jest dwukondygnacyjna. Większość prac budowalnych jest już na ukończeniu. Zamontowano okna i drzwi, budynek ocieplono, trwają prace związane z otynkowaniem. Większość robót instalacyjnych również dobiega końca. Zgodnie z projektem na parterze znajdą się sala warsztatów kulinarnych oraz sala wielofunkcyjna. Z kolei na piętrze mieścić się będą pomieszczenia administracyjne oraz licząca ok. 100 mkw. powierzchnia do wynajęcia. Po zakończeniu prac budynek zostanie przekazany Miejskiemu Centrum Kultury.

 

Budowa Centrum Integracji Społecznej kosztować będzie 3 mln 489 tys. zł., natomiast koszt całej rewitalizacji śródmieścia to ok. 14 mln zł, z czego ponad 9 mln zł to środki unijne. Do inwestycji dołożyła się również Gmina Kleszczów, która na ten cel przekazała dofinansowanie w wysokości 669,5 tys. zł.

 

AP

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2021

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl