Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności

joombig banner rotation images

Menu

Stawki bazowe czynszu w mieszkaniach komunalnych i socjalnych bez zmian Stawki bazowe czynszu w mieszkaniach komunalnych i socjalnych bez zmian

 

Wysokość stawki bazowej czynszu w bełchatowskich mieszkaniach komunalnych i socjalnych pozostanie bez zmian. Taką decyzję podjęła prezydent Mariola Czechowska. Oznacza to, że w 2021 roku najemcy ponad 1800 lokali płacić będą takie same opłaty jak w roku ubiegłym.

 

Aby częściowo złagodzić odczuwane przez mieszkańców finansowe konsekwencje epidemii koronawirusa, prezydent Mariola Czechowska zdecydowała o wstrzymaniu realizacji przyjętej przez bełchatowską Radę Miejską polityki czynszowej. - Skutki trwającej od ponad roku epidemii odczuwamy niemal w każdym obszarze naszego życia – poczynając od zdrowotnego, a na gospodarczym kończąc. Niestety trudno dziś powiedzieć, jak długo jeszcze będziemy się z tą sytuacją borykać. Dlatego też podjęłam decyzję o niepodnoszeniu stawek bazowych czynszu w mieszkaniach komunalnych i socjalnych. Jestem przekonana, że choć odrobinę pomoże to mieszkańcom w tym trudnym dla nas wszystkich czasie – mówi prezydent Czechowska.

 

Przypomnijmy, że Program gospodarowania mieszkaniowym zasobem miasta na lata 2019-2023 przyjęty przez radnych Uchwałą nr VII/41/2019 zakładał wzrost stawki bazowej czynszu. Po decyzji prezydent Czechowskiej, w 2021 roku stawka obowiązująca w miejskim zasobie komunalnym pozostanie na dotychczasowym poziomie – co według danych na koniec 2020 roku dotyczy 1846 lokali. Oznacza to, że zajmujące mieszkania komunalne płacić będą 4,14 zł za mkw., przy czym w opłatach na rzecz miasta należy uwzględnić czynniki obniżające wysokość należnej opłaty. Jeśli zaś chodzi o lokale socjalne, stawka, podobnie jak w roku ubiegłym, wynosi 91 gr za mkw.

 

AP

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2021

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl