Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności

joombig banner rotation images

Menu

 Wygrane projekty w V edycji Wojewódzkiego Budżetu Obywatelskiego będą realizowane w 2022 roku Wygrane projekty w V edycji Wojewódzkiego Budżetu Obywatelskiego będą realizowane w 2022 roku

 

Można już składać projekty do Wojewódzkiego Budżetu Obywatelskiego „Łódzkie na plus” 2022. Do rozdysponowania jest 8 mln zł w dwóch pulach – wojewódzkiej i powiatowej. Swoje pomysły mieszkańcy województwa mogą zgłaszać do 12 kwietnia. Na środę, 31 marca zaplanowane jest spotkanie informacyjne online.

 

To już piąta edycja Wojewódzkiego Budżetu Obywatelskiego. Tak, jak poprzednio i tym razem projekty można składać w ramach dwóch pul – wojewódzkiej i powiatowej. W ramach wojewódzkiej zgłaszane zadania muszą być inwestycyjne i remontowe. Natomiast w ramach powiatowych – gdzie wyodrębnionych jest 24 pul – projekty powinny mieć charakter sportowy, turystyczny, dotyczyć bezpieczeństwa publicznego, edukacji ekologicznej, ochrony środowiska, rehabilitacji zdrowotnej, upowszechniania folkloru związanego z województwem i upowszechniające kulturę w nawiązaniu do historii województwa i pamięci historycznej.

 

W przypadku zadań wojewódzkich projekty mogą składać wszyscy mieszkańcy województwa łódzkiego, zaś w przypadku zadań powiatowych mieszkańcy powiatu, do którego puli zgłoszony będzie projekt. Nabór projektów zadań potrwa do 12 kwietnia. Wygrane zadania będą natomiast realizowane w 2022 roku.

 

Głosowanie na projekty w ramach Budżetu Obywatelskiego „Łódzkie na plus” 2022 planowane jest od 28 czerwca do 16 lipca, a jego wyniki mają być ogłoszone do 17 września br.

 

Wszelkie niezbędne informacje o realizacji budżetu obywatelskiego „ŁÓDZKIE NA PLUS” 2022 znajdą Państwo na stronie www.bo.lodzkie.pl oraz Facebooku Budżetu Obywatelskiego Województwa Łódzkiego.

 

Warto dodać, że na najbliższą środę, 31 marca zaplanowane jest webinarium. - Podczas spotkań przybliżymy Wam zasady budżetu obywatelskiego, odpowiemy na wszelkie pytania i postaramy się rozwiać pojawiające się przy pisaniu własnych projektów wątpliwości – czytamy na stronie www.bo.lodzkie.pl. Transmisja rozpocznie się o godz. 17:00, aby do niej dołączyć, trzeba zalogować się pod linkiem: https://umwl.webex.com/join/it2.

 

ADA

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2021

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl