Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności

joombig banner rotation images

Menu

Marcowa sesja tak, jak poprzednie odbędzie się w trybie onlineMarcowa sesja tak, jak poprzednie odbędzie się w trybie online

 

O wsparciu dla bełchatowskiej policji, zadaniach realizowanych w minionym roku przez straż miejską i raportach m.in. z zakresu wspierania rodziny mają rozmawiać miejscy radni podczas najbliższej sesji. Obrady online zaplanowane są na czwartek, 25 marca. Transmisja na żywo tradycyjnie będzie dostępna na portalu www.belchatow.esesja.pl, początek o godz. 10:00.

 

Jeden z projektów uchwał z proponowanego porządku obrad, dotyczy przekazania bełchatowskiej policji 60 tys. zł na dodatkowe patrole. Wzorem lat ubiegłych, mają one monitorować miejsca wymagające szczególnego nadzoru, ale nie tylko. Policjanci mają także wspierać służby sanitarne w czasie pandemii. Chodzi m.in. o kontrole osób przebywających na kwarantannie czy w izolacji. Podczas sesji będzie także mowa o działalności Straży Miejskiej w Bełchatowie w 2020 rok. W sprawozdaniu mowa jest m.in. o tym, że w ubiegłym roku bełchatowscy strażnicy oprócz stałych obowiązków zaangażowani byli także w działania związane z zapobieganiem rozprzestrzeniania się epidemii. Strażnicy Miejscy pomagali m.in. policji, sanepidowi, Miejskiemu Zespołowi Zarządzania Kryzysowego. Dostarczanie żywności osobom starszym, kolportaż maseczek ochronnych, rozwożenie środków do dezynfekcji, monitorowanie placówek oświatowych, a także schroniska dla osób bezdomnych to tylko część realizowanych w tym zakresie zadań. Podczas marcowej sesji jeszcze jeden z tematów będzie dotyczyć zwalczania epidemii. Mowa o informacji o wsparciu, jakie w czasie pandemii udziela m.in. Wydział Spraw Społecznych, Zespół Zarządzania Kryzysowego i Spraw Obronnych, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej.

 

Miejscy radni zapoznają się także ze sprawozdaniem z realizacji zadań z zakresu wspierania rodziny za rok 2020, programu przeciwdziałania przemocy w rodzinie oraz ochrony ofiar przemocy w rodzinie w latach 2017-2020. Przedstawione zostaną również dwa raporty. Pierwszy z nich dotyczy zadań, jakie w 2020 roku zostały podjęte w ramach Programu Przeciwdziałania Narkomanii. Drugi odnosi się do przedsięwzięć z zakresu promocji, jakie były realizowane w minionym roku.

 

Do planowanego porządku obrad wprowadzony jest również projekt uchwały dotyczący przejęcia od Powiatu Bełchatowskiego zarządzania al. Wyszyńskiego. Co pozwoli przeprowadzić częściowy remont tej alei.

 

Podczas marcowej sesji radni mają również rozmawiać o programie opieki nad bezdomnymi zwierzętami, zmianie regulaminu korzystania z miejskiego lodowiska oraz zmianach w budżecie miasta i Wieloletniej Prognozie Finansowej.

 

Poszczególne projekty uchwał, a także pozostałe dokumenty sesyjne dostępne są na stronie belchatow.esesja.pl. Transmisję z obrad można obejrzeć za pośrednictwem wspomnianego portalu eSesja – dostępna jest ona w  zakładce „transmisje z obrad” (http://belchatow.esesja.pl/transmisje_z_obrad_rady).

 

ADA

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2021

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl