Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności

joombig banner rotation images

Menu

Do bełchatowa przyjedzie w sumie około 120 ton żywności Do Bełchatowa przyjedzie w sumie około 120 ton żywności

 

Ponad 2 tys. bełchatowian otrzyma pomoc żywnościową. Tylko w marcu do każdego z nich trafi około 26 kilogramów rożnych produktów. Wszystko w ramach współpracy, którą po raz kolejny miasto, MOPS i Stowarzyszenie Rodzin Katolickich podjęli z łódzkim Bankiem Żywności.   

 

Pierwsze w tym roku transporty już dotarły do Bełchatowa. Na marzec przewidziany jest jeszcze jeden, a kolejne w czerwcu. W sumie przyjedzie około 120 ton żywności. Pomoc otrzyma dokładnie 2300 bełchatowian, do każdego z nich jeszcze w tym miesiącu trafi około 26 kilogramów. Są to produkty pierwszej potrzeby, głównie takie, które można przechowywać nieco dłużej. W paczka znajdują się zarówno produkty warzywne, mięsne, jak i nabiał oraz tłuszcze. – Do osób objętych pomocą trafią m.in. groszek z marchewką, buraczki wiórki, fasolka po bretońsku. Do tego makaron jajeczny, płatki owsiane, ryż i kasza. Nie zabraknie też mleka, cukru, oleju i powideł śliwkowych. Wszystkie produkty mają dłuższy okres ważności, są też dobrej jakości – mówi Iwona Nowak, dyrektor Wydziału Spraw Społecznych Urzędu Miasta Bełchatowa.

 

Część osób objętych pomocą już odebrała swoje paczki, kolejne będą wydawane w przyszłym tygodniu. Z kolei do mieszkańców, którzy z powodów zdrowotnych nie mogą sami odebrać żywności, mogą liczyć na jej dowóz przez pracowników MOPS-u.  

 

Pomocą Banku Żywności objęte są osoby, które zgłosiły taką chęć do bełchatowskiego Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej i spełniają kryteria dochodowe. Na wsparcie mogli liczyć mieszkańcy, których miesięczny dochód nie przekracza 1 542,20 zł w przypadku osób samotnie gospodarujących lub 1 161,60 zł dla osoby w rodzinie.

 

To już kolejna edycja Banku Żywności w Bełchatowie. – Cieszy nas, że ponownie wspólnymi siłami z MOP-sem oraz bełchatowskim oddziałem Stowarzyszenia Rodzin Katolickich Archidiecezji Łódzkiej udało się zorganizować taką pomoc. Akcję wspierają również mieszkańcy Schroniska dla Osób Bezdomnych – tłumaczy dyrektor Nowak, która dodaje: - Z uwagi na trwającą epidemię podczas przekazywania pożywienia zachowywane są wszelkie środki ostrożności. Zgodnie z wytycznymi GIS-u i sanepidu wszyscy muszą nosić maseczki ochronne, rękawiczki jednorazowe, a także zachowywać właściwy dystans – dodaje dyrektor Nowak.

 

ADA

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2021

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl