Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

Modernizacja ulicy Kwiatowej może ruszyć już w kwietniuModernizacja ulicy Kwiatowej może ruszyć już w kwietniu

 

Miasto podpisało umowę na remont ulicy Kwiatowej. Ta ważna dla mieszkańców inwestycja ma ruszyć już w najbliższych tygodniach. Prace kosztować będą 5,5 mln zł. Ponad połowę pokryją środki rządowe, resztę dołożą miasto i powiat.


Biegnąca przez centrum Bełchatowa ulica Kwiatowa stanowi ważny ciąg komunikacyjny miasta. Niebawem ruszy jej kompleksowa przebudowa, miasto podpisało już umowę z bełchatowską firmą Sanel. – Czekamy, aż wykonawca przygotuje projekt organizacji ruchu na czas robót. Po jego zatwierdzeniu będziemy mogli odpowiednio zaplanować kolejne etapy prac. Chodzi o to, by mieszkańcy jak najmniej odczuli uciążliwości związane z remontem. Tym bardziej, że w tym rejonie mamy wjazd w dwa osiedla – Wolność i Tysiąclecia. Zależy nam, aby wszystko zakończyć jak najszybciej. Choć harmonogram przewiduje dłuższy termin, bo połowę 2022 roku, to chcielibyśmy, aby ruch na Kwiatową powrócił w ciągu kilku miesięcy – podkreśla wiceprezydent Bełchatowa Dariusz Matyśkiewicz.


Zakres zaplanowanych prac, jakie prowadzone będą na odcinku od ronda Józefa Wybickiego do skrzyżowania z ulicą 1 Maja, jest szeroki. W pierwszej kolejności wykonane mają być roboty związane z instalacjami wodną, sanitarną i deszczową, a także sieciami wodociągową, ciepłowniczą oraz elektroenergetyczną. Kolejny etap to prace stricte drogowe, obejmujące utwardzenie podłoża, położenie nawierzchni, a także budowę chodnika i ścieżki rowerowej po wschodniej stronie ulicy Kwiatowej. W ramach modernizacji pojawi się także nowe oświetlenie, a sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu z ul. 1 Maja będzie przebudowana. Dodatkowo na wspomnianej krzyżówce zostanie wydzielony prawoskręt z Kwiatowej w 1 Maja, co ma zwiększyć jej przepustowość.


Remont kosztować będzie 5,5 mln zł. Większość tej kwoty pokryją rządowe środki. Mowa o Funduszu Inwestycji Lokalnych. Wspomnieć należy, że magistrat złożył także wniosek o finansowanie tej inwestycji z Funduszu Dróg Samorządowych i czeka na jego rozpatrzenie. W kwestii sfinansowania pozostałej części kosztów miasto porozumiało się z powiatem, w którego to zarządzie pozostaje ul. Kwiatowa. Na przebudowę miasto wyłoży 1 mln 380 tys. zł, powiat zaś 750 tys. zł.

 

AP

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl