Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności

joombig banner rotation images

Menu

 Pomoc de minimis to realna pomoc dla przedsiębiorców, którzy chcą tworzyć nowe miejsca pracyPomoc de minimis to realna pomoc dla przedsiębiorców, którzy chcą tworzyć nowe miejsca pracy

 

Jeszcze przez trzy najbliższe lata przedsiębiorcy będą mogli korzystać z ulg oferowanych w ramach pomocy de minimis. Miasto wydłużyło bowiem czas obowiązywania programu do 2023 roku.

 

De minimis to jedna z podstawowych form pomocy publicznej, która nie wymaga od właścicieli firm spełnienia skomplikowanych warunków. W jej ramach przedsiębiorcy mogą skorzystać z dwóch rodzajów preferencji podatkowych. Pierwsza skierowana jest do przedsiębiorców inwestujących w budowę lub przebudowę budynków oraz tworzących nowe miejsca pracy. Z drugiej skorzystać mogą natomiast właściciele firm, którzy planują zwiększyć zatrudnienie w swoich zakładach, ale nie zamierzają realizować nowych inwestycji. Ponadto podatnicy, którzy uruchomią działalność produkcyjną na obszarach objętych specjalną strefą ekonomiczną w Bełchatowie, mogą ubiegać się o zwolnienie od podatku od nieruchomości.


Aby skorzystać z de minimis, trzeba złożyć w magistracie kilka dokumentów, m.in. zgłoszenie chęci skorzystania z programu, oświadczenie o poniesionych kosztach na utworzenie czy utrzymanie nowych miejsc pracy. Uchwały Rady Miejskiej w Bełchatowie dotyczące programu pomocowego wraz ze wzorami wymaganych dokumentów znajdują się w Biuletynie Informacji Publicznej na stronie belchatow.bip.gov.pl w zakładce: Podatki i opłaty lokalne. Więcej informacji udzielają także pracownicy Wydziału Finansowego Urzędu Miasta Bełchatowa pod numerem tel. 44 733 51 27.


AP

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2021

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl