Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności

joombig banner rotation images

Menu

 uwagi do Strategii Województwa Łódzkiego 2030 mozna składać do 9 kwietnia Uwagi do Strategii Województwa Łódzkiego 2030 można składać do 9 kwietnia

 

Ruszyły konsultacje projektu Strategii Rozwoju Województwa Łódzkiego 2030. Swoje uwagi i wnioski bełchatowianie mogą także składać do Krajowego Planu Odbudowy.

 

Do 9 kwietnia województwo łódzkie czeka na opinie dotyczące nowej strategii dla naszego regionu, która ma obowiązywać do 2030 roku. Mówiąc najprościej wspomniana strategia to najważniejszy dokument samorządu województwa. Zapisany jest w nim plan działań, jakie województwo planuje podjąć w perspektywie najbliższej dekady. W trakcie konsultacji, każdy zainteresowany może się zapoznać z projektem strategii. Dostępna jest ona na stronie: www.strategia.lodzkie.pl.

 

Bełchatowianie, którzy chcieliby zgłosić wnioski lub uwagi, mogą je przesłać mailowo – na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub za pośrednictwem poczty (Departament Polityki Regionalnej Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego, al. Piłsudskiego 8, 90-051 Łódź). Jest także możliwość, aby w formie pisemnej złożyć je w Biurze Podawczym Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego (Łódź, al. Piłsudskiego 8). Składając dokumenty trzeba pamiętać, aby w tytule korespondencji wpisać: „Uwagi i wnioski do SRWŁ 2030”.

 

Wciąż można także składać swoje opinie dotyczące Krajowego Planu Odbudowy. Jak można przeczytać na stronie www.gov.pl/web/planodbudowy: Tego typu dokument opracowuje każde z państw członkowskich Unii Europejskiej. KPO jest podstawą do skorzystania z Instrumentu Odbudowy i Zwiększenia Odporności. Wartość Instrumentu to 750 miliardów euro. Z tej puli Polska będzie miała do dyspozycji około 58 miliardów euro. Na tę kwotę składa się 23,9 miliarda euro dotacji i 34,2 miliarda euro pożyczek.

 

Konsultacje społeczne prowadzone przez Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej potrwają do 2 kwietnia. Udział w nich może wziąć każdy. Pełna treść dokumentu, a także formularz na którym można zgłaszać wnioski i uwagi dostępne są na www.gov.pl. Warto dodać, że w ramach konsultacji odbywają się także debaty dotyczące obszarów wsparcia. 

 

ADA

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2021

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl