Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności

joombig banner rotation images

Menu

Panele fotowoltaiczne to tylko jedno z rozwiązań stosowanych w ramach OZE, czyli odnawialnych źródeł energiiPanele fotowoltaiczne to tylko jedno z rozwiązań stosowanych w ramach OZE, czyli odnawialnych źródeł energii

 

Planujesz montaż instalacji fotowoltaicznej bądź pompy ciepła? Sięgnij po unijne dofinansowanie. Miasto właśnie ogłosiło nabór wniosków. Deklaracje przyjmowane będą tylko do 9 marca, a wsparcie może trafić nawet do 300 mieszkańców.Miasto po raz kolejny stawia na zieloną energię i ochronę środowiska. Wkrótce będzie się starać o środki unijne, które zostaną wykorzystane na budowę Odnawialnych Źródeł Energii, czyli m.in. instalacji fotowoltaicznych, pomp ciepła czy kotłów na biomasę. – Alternatywne źródła energii to nasza przyszłość. Dlatego od lat poszukujemy różnych rozwiązań, dzięki którym będziemy mogli ograniczyć niską emisję. Wymiana starych, tradycyjnych pieców, czy montaż nowoczesnych paneli fotowoltaicznych, to duży wydatek. Aby więc odciążyć finansowo mieszkańców, którzy chcieliby przeprowadzić takie inwestycje, staramy się o środki z Unii Europejskiej – mówi Mariola Czechowska, prezydent Bełchatowa.


Bełchatowianie zainteresowani takim wsparciem, muszą najpóźniej do wtorku, 9 marca złożyć w magistracie odpowiednią deklarację. To warunek konieczny do tego, aby magistrat mógł wystąpić z wnioskiem o dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.


Aby skorzystać z dofinansowania sięgającego nawet 85 proc. kosztów kwalifikowanych, należy łącznie spełnić kilka warunków:

 

  • mieszkać w Bełchatowie,
  • posiadać prawo dysponowania nieruchomością położoną na terenie Bełchatowa,
  • nie zalegać z żadnymi płatnościami na rzecz Miasta Bełchatowa,
  • wypełnić i złożyć deklarację udziału w programie.


Wspomniany dokument można złożyć w bełchatowskim magistracie na dwa sposoby:

 


Wszystkie złożone wnioski wezmą udział w komisyjnym losowaniu, podczas którego wyłonieni zostaną uczestnicy. Chodzi o ok. 300 bełchatowian. Co ważne, osoby zakwalifikowane, zobowiązane będą ponieść koszty przeprowadzenia przez firmę zewnętrzną analizy technicznej dotyczącej odpowiedniej instalacji – chodzi o kwotę 98,40zł.


Szczegóły na temat programu znajdują się w załączonej poniżej artykułu prezentacji. Tam również dostępny jest m.in. regulamin a także formularz deklaracji udziału. Informacji udzielają także pracownicy Wydziału Rozwoju Miasta Urzędu Miasta w Bełchatowie pod numerem tel. 44 733 51 44.

 

AP

 

Załączniki:
Download this file (Deklaracja-udziału-w-projekcie_edytowalny.pdf)Deklaracja udziału[ ]930 kB
Download this file (Zarządzenie.pdf)Zarządzenie nr 61/2021[ ]356 kB
Download this file (Rgulamin.pdf)Regulamin[ ]6600 kB
Download this file (OZE Bełchatów.ppt)Prezentacja OZE Bełchatów[ ]5392 kB
Download this file (Projekt umowy użyczenia.pdf)Projekt umowy użyczenia[ ]1964 kB

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2021

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl