Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

Remont w miejskich świetlicach poprawił warunki, w jakich prowadzona jest terapia dla dzieci i młodzieżyRemont w miejskich świetlicach poprawił warunki, w jakich prowadzona jest terapia dla dzieci i młodzieży

 

Miejskie Świetlice Ster i Promyk ponownie otwarte. W czasie, gdy placówki pracowały zdalnie, ich pomieszczenia zostały wyremontowane i doposażone. Na dzieci czeka też nowy sprzęt komputerowy.Prowadzone przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej świetlice Ster i Promyk zyskały nowy wygląd. – Przerwę w zajęciach stacjonarnych wykorzystaliśmy maksymalnie. Do remontu przygotowywaliśmy się dużo wcześniej, dlatego wszystko poszło szybko i sprawnie. Teraz, kiedy placówki wróciły do normalnej, stacjonarnej pracy, w odnowionych pomieszczeniach dzieci mają lepsze warunki do nauki, rozwijania swoich zainteresowań i tak bardzo potrzebnej im terapii – wiceprezydent Bełchatowa Łukasz Politański.

 

Wspomniany remont przeprowadzony był w pomieszczeniach dydaktycznych, jadalni oraz gabinecie terapeutycznym. Ściany zostały odnowione i pomalowane, a same pomieszczenia doposażone. Mowa m.in. o meblach – szafach, komodach i biurkach. – Schludne, czyste i estetyczne wnętrza są niezwykle ważne w naszej pracy terapeutycznej. Dzięki temu nasi podopieczni czują się przede wszystkim bezpieczni, mogą skoncentrować się i w pełni zaangażować w prowadzone przez nas zajęcia, zarówno te edukacyjne, jak i korekcyjno-kompensacyjne i psychologiczno-pedagogiczne – podkreśla Gabriela Krzymowska, koordynator świetlicy socjoterapeutycznej Ster.

 

Dodatkowo dzieci mają do dyspozycji nowe zabawki, książki i pomoce dydaktyczne (karty kreatywne, materiały do zajęć plastycznych i terapii zajęciowej), a także głośnik do zajęć muzycznych oraz sprzęt sportowy - piłki, skakanki, rakietki tenisowe, hula-hop, rzutki i inne akcesoria do ćwiczeń sensorycznych.

 

Na tym jednak nie koniec. Obie świetlice wzbogaciły się także o nowy sprzęt – trzy laptopy z urządzeniami wielofunkcyjnymi i drukarkami, a także zakupione z funduszy unijnych w ramach projektu Centrum Usług Środowiskowych - cztery stacjonarne zestawy komputerowe z drukarkami. – To duża pomoc dla dzieciaków. Dzięki temu praca nad wyrównywaniem deficytów szkolnych związanych z realizacją podstawy programowej jest łatwiejsza – dodaje Krzymowska.


Dzięki środkom z CUŚ w świetlicach od listopada w świetlicy socjoterapeutycznej „Ster” oraz środowiskowej „Promyk” prowadzone są także korepetycje z języka polskiego, języka angielskiego, matematyki i informatyki, a także zajęcia z twórczej integracji. W najbliższym czasie oferta ma być poszerzona o zajęcia sportowo-taneczne.


Warto przypomnieć, że w świetlicach prowadzona jest również terapia psychologiczna, z której korzystają nie tylko dzieci, ale również ich rodzice. – Nasi specjaliści pomagają w radzeniu sobie z niewłaściwymi zachowaniami, rozwijaniem relacji rodzinnych oraz eliminacją napięć. Dodatkowo informują, gdzie można uzyskać pomoc w przypadku zagrożenia przemocą i agresją. Najmłodsi mogą liczyć na wsparcie emocjonalne, głównie w zakresie minimalizowania frustracji związanych z izolacją społeczną, fobią szkolną, nauki właściwych sposobów rozwiązywania konfliktów i sytuacji stresowych – podkreśla dyrektor bełchatowskiego MOPS-u Sylwia Witkowska.


AP

 

Nowy sprzęt komputerowy pozwoli dzieciom na skuteczniejsze wyrównanie deficytów szkolnychNowy sprzęt komputerowy pozwoli dzieciom na skuteczniejsze wyrównanie deficytów szkolnych

 

Remont przeprowadzono w salach dydaktycznych i terapeutycznych, a także w jadalniRemont przeprowadzono w salach dydaktycznych i terapeutycznych, a także w jadalni

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2021

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl