Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

Zbiórka sprzętu komputerowego potrwa do 30 kwietnia                         Zbiórka sprzętu komputerowego potrwa do 30 kwietnia

 

Bełchatowski MOPS ruszył z kolejną zbiórką laptopów, tabletów i innych akcesoriów komputerowych. Jeśli więc masz sprawne, ale niepotrzebne ci już urządzenia tego typu, przekaż je właśnie do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Zebrany w ten sposób sprzęt trafi do potrzebujących dzieci.

 

 

Wszystko w ramach akcji „Daj dziecku szansę w nauce online”. To już jej druga edycja, w ubiegłorocznej zbiórce udało się wesprzeć 24 uczniów z bełchatowskich szkół podstawowych.

 

– Bardzo dziękujemy wszystkim darczyńcom. Zgromadzony sprzęt trafił już do naszych podopiecznych. Dla dzieci to wielka radość – mówi Mirosława Ciesielska, koordynator projektu w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Bełchatowie. – Kilkanaście osób wciąż jeszcze czeka na pomoc w tym zakresie. Dlatego ponownie zwracamy się do państwa z prośbą o przejrzenie swoich domowych zasobów. Może znajdują się w nich komputery, laptopy, tablety, kamerki, zestawy słuchawkowe lub inne tego typu urządzenia, które nie są już Państwu potrzebne, zaś naszym podopiecznym ułatwią zdalną naukę – dodaje Ciesielska.

 

Pomóc może każdy, kto chciałby podarować takie urządzenia. Wymagania sprzętowe nie są wygórowane. Musi on po prostu działać i dawać możliwość obsługi podstawowych programów. – Komputery i inne urządzenia trafią do najbardziej potrzebujących dzieci, które objęte są pomocą MOPS-u. W ten sposób chcemy, aby w nauce mieli oni równe szanse z innymi. Dziś niemal na każdym kroku potrzebny jest dostęp do komputera. Wiele aplikacji, programów, stron internetowych pomaga w nauce czy poszerzaniu wiedzy.– dodaje Mirosława Ciesielska z MOPS-u podkreślając jednocześnie, że przekazane im urządzenia zostaną u podopiecznych placówki na stałe.

 

Zbiórka potrwa do 30 kwietnia. Aby umówić szczegóły trzeba skontaktować się z koordynatorem akcji pod nr tel. 798 910 109 (w godz. 8:00-14:00).

 

ADA

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl