Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

Na bełchatowskie ulice i chodniki wyjechały m.in. pługopiaskarki i miniciągnikiNa bełchatowskie ulice i chodniki wyjechały m.in. pługopiaskarki i miniciągniki

 

IMiGW wydało kolejne alerty pogodowe dotyczące intensywnych opadów śniegu, a także zawiei i zamieci śnieżnych. Ostrzeżenia obowiązują do wieczora w poniedziałek, 8 lutego. Na bełchatowskich ulicach i chodnikach pracują pługopiaskarki i miniciągniki, ręcznie odśnieżane są także m.in. przejścia dla pieszych czy zatoki przystankowe.


W najbliższych dniach pogoda będzie dynamiczna, pełna niebezpiecznych zjawisk, takich jak intensywne opady śniegu, zawieje śnieżne, marznący deszcz czy silny mróz – ostrzega Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Dla Bełchatowa oraz całego powiatu wydano alerty pierwszego stopnia, które obowiązywać będą do godz. 19:00 w poniedziałek, 8 lutego. Przewiduje się, że w związku z intensywnymi opadami przyrost pokrywy śnieżnej może sięgać od 15 do 25 centymetrów, a miejscami nawet 30 cm. Opadom towarzyszyć będzie wschodni oraz północno-wschodni wiatr o średniej prędkości 0d 20 do 35 km/h, w porywach może wiać nawet 60 km/h. Skutkować może to zawiejami i zamieciami śnieżnymi, przez co warunki na drogach mogą być trudne.


W Bełchatowie od wczesnych godzin porannych pełną parą pracuje PGM, który odpowiedzialny jest za zimowe utrzymanie dróg w mieście. - Od godz. 4:00 pracujemy bez przerwy. Na ulice wyjechał cały sprzęt, jakim dysponujemy. Dwie ciężarowe pługopiaskarki, dwa duże ciągniki na ulicach jeżdżą non stop, podobnie pięć miniciągników odśnieża chodniki i ścieżki rowerowe. Jednocześnie wysłaliśmy kilka brygad, które ręcznie odśnieżają chodniki i przejścia dla pieszych – mówi Krzysztof Polak z Przedsiębiorstwa Gospodarki Mieszkaniowej i dodaje, że sprzętowo są dobrze przygotowani. - W magazynach mamy spore zapasy, bo ponad 150 ton soli oraz około 200 ton piasku. Dopóki sytuacja na drogach się nie ustabilizuje, będziemy pracować nieustannie, nawet 24 godziny na dobę - dodaje Polak. Odśnieżanie w obecnych warunkach jest mocno utrudnione ze względu na silne podmuchu wiatru oraz intensywne i nieprzerwane opady śniegu.


Miejska spółka uruchomiła także specjalny numer telefonu, pod którym można zgłaszać problem z nieodśnieżoną ulicą lub chodnikiem. Wystarczy zadzwonić na nr 509 361 264, pod którym 24h/dobę przez 7 dni w tygodniu dyżuruje osoba koordynująca akcję „Zima”.

 

AP

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl