Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

Kierowcy powinni zachować szczególną ostrożność, prognozowane są bowiem oblodzeniaKierowcy powinni zachować szczególną ostrożność, prognozowane są bowiem oblodzenia

 

Uwaga na silny wiatr i oblodzenia. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia dla Bełchatowa i całego powiatu bełchatowskiego. Alerty obowiązywać będą w najbliższy czwartek (4 lutego) oraz piątek (5 lutego).


- W powiecie bełchatowskim przewiduje się wiatr o średniej prędkości od 30 km/h do 40 km/h, w porywach do 75 km/h – czytamy w komunikacie IMGW PB. Wiać będzie z południowego zachodu, możliwe, że wiatr zmieni kierunek na północno-zachodni. Prawdopodobieństwo wystąpienia mocniejszych podmuchów wiatru ocenione zostało na 80 proc. Ostrzeżenie pierwszego stopnia obowiązywać będzie w godzinach nocnych oraz porannych z czwartku na piątek (4 lutego / 5 lutego) między 02:00 a 09:00.


Jednocześnie prognozuje się spadki temperatury poniżej 0 st. C, co w połaczeniu z opadami może skutkować zamarzaniem mokrych powierzchni dróg i chodników oraz ich oblodzeniem. Kierowcy oraz piesi szczególną ostrożność powinni zachować od godz. 7:30 do godz. 19:00 w czwartek, 4 lutego.


Przypomnijmy, że pierwszy, najniższy stopień ostrzeżenia oznacza, że przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych. Mogą one powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia ludzi. Dlatego też IMGW zaleca ostrożność oraz śledzenie komunikatów o pogodzie.

 

AP

 

Niebezpieczne zjawiska pogodowe mogą wystąpić w całym powiecie bełchatowskim Niebezpieczne zjawiska pogodowe mogą wystąpić w całym powiecie bełchatowskim

 

 

Załączniki:
Download this file (ostrzezenie_imgw.pdf)Ostrzeżenie IMGW[ ]144 kB

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl