Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

By wziąć udział w bezpłatnych szkoleniach on-line wystarczy zapisać się na stronie WFOŚiGW w Łodzi; fot. Youtube NFOŚiGWBy wziąć udział w bezpłatnych szkoleniach on-line wystarczy zapisać się na stronie WFOŚiGW w Łodzi; fot. Youtube NFOŚiGW

 

Jak poprawnie wypełnić wniosek o dotację w programie Czyste Powietrze? Jakie są zasady udzielania dofinansowania? Odpowiedzi na te pytania udzielą specjaliści z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi podczas bezpłatnego webinarium, które odbędzie się w piątek, 29 stycznia. By wziąć w nim udział, trzeba się wcześniej zapisać.


Program Czyste Powietrze za cel stawia sobie poprawę jakości powietrza oraz zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych do atmosfery. Jego realizacji służyć mają dofinansowania do wymiany źródeł ciepła oraz poprawy efektywności energetycznej budynków mieszkalnych. Po wprowadzonych w ubiegłym roku zmianach, procedury przyznawania dotacji zostały mocno uproszczone. Dzięki temu beneficjenci mogą łatwiej uzyskać nawet 37 tys. zł dotacji do swoich zielonych inwestycji, czyli np. wymiany starego kotła grzewczego czy termomodernizacji domu.


Zainteresowani skorzystaniem z takiej formy wsparcia, mogą wziąć udział w bezpłatnym szkoleniu online organizowanym przez łódzki WFOŚiGW. Podczas webinarium, które odbędzie się w piątek, 29 stycznia, poruszane będą głównie praktyczne aspekty i wskazówki dla przyszłych beneficjentów programu. Chodzi głównie o zasady udzielania dofinansowania a także tego, jak poprawnie wypełnić wniosek o dotację. Początek spotkania zaplanowano na godz. 14:00.


Z powodu ograniczonej liczby miejsc, zainteresowani szkoleniem powinni się wcześniej zapisać. Zgłoszenia przyjmowane są do godz. 12:00 w czwartek, 28 stycznia. Aby się zapisać, należy wejść w kalendarz szkoleń na internetowej stronie Funduszu (https://www.wfosigw.lodz.pl/component/eventbooking/szkolenia/szkolenie-on-line-program-priorytetowy-czyste-powietrze-rozliczenie). W dniu spotkania online uczestnicy na podane w zgłoszeniu adresy mailowe otrzymają link do webinarium.


Jednocześnie przypominamy, że na kanale Youtube NFGOŚiGW (https://www.youtube.com/user/nfosigw) znajdują się filmy, jakie w ciągu ostatnich miesięcy realizowane były w ramach #AkademiiCzystegoPowietrza. Natomiast wszystkie informacje na temat samego programu można znaleźć na dedykowanej mu rządowej stronie czystepowietrze.gov.pl (https://czystepowietrze.gov.pl/).

 

AP

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl