By wziąć udział w bezpłatnych szkoleniach on-line wystarczy zapisać się na stronie WFOŚiGW w Łodzi; fot. Youtube NFOŚiGW
Jak poprawnie wypełnić wniosek o dotację w programie Czyste Powietrze? Jakie są zasady udzielania dofinansowania? Odpowiedzi na te pytania udzielą specjaliści z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi podczas bezpłatnego webinarium, które odbędzie się w piątek, 29 stycznia. By wziąć w nim udział, trzeba się wcześniej zapisać.
Program Czyste Powietrze za cel stawia sobie poprawę jakości powietrza oraz zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych do atmosfery. Jego realizacji służyć mają dofinansowania do wymiany źródeł ciepła oraz poprawy efektywności energetycznej budynków mieszkalnych. Po wprowadzonych w ubiegłym roku zmianach, procedury przyznawania dotacji zostały mocno uproszczone. Dzięki temu beneficjenci mogą łatwiej uzyskać nawet 37 tys. zł dotacji do swoich zielonych inwestycji, czyli np. wymiany starego kotła grzewczego czy termomodernizacji domu.
Zainteresowani skorzystaniem z takiej formy wsparcia, mogą wziąć udział w bezpłatnym szkoleniu online organizowanym przez łódzki WFOŚiGW. Podczas webinarium, które odbędzie się w piątek, 29 stycznia, poruszane będą głównie praktyczne aspekty i wskazówki dla przyszłych beneficjentów programu. Chodzi głównie o zasady udzielania dofinansowania a także tego, jak poprawnie wypełnić wniosek o dotację. Początek spotkania zaplanowano na godz. 14:00.
Z powodu ograniczonej liczby miejsc, zainteresowani szkoleniem powinni się wcześniej zapisać. Zgłoszenia przyjmowane są do godz. 12:00 w czwartek, 28 stycznia. Aby się zapisać, należy wejść w kalendarz szkoleń na internetowej stronie Funduszu (https://www.wfosigw.lodz.pl/component/eventbooking/szkolenia/szkolenie-on-line-program-priorytetowy-czyste-powietrze-rozliczenie). W dniu spotkania online uczestnicy na podane w zgłoszeniu adresy mailowe otrzymają link do webinarium.
Jednocześnie przypominamy, że na kanale Youtube NFGOŚiGW (https://www.youtube.com/user/nfosigw) znajdują się filmy, jakie w ciągu ostatnich miesięcy realizowane były w ramach #AkademiiCzystegoPowietrza. Natomiast wszystkie informacje na temat samego programu można znaleźć na dedykowanej mu rządowej stronie czystepowietrze.gov.pl (https://czystepowietrze.gov.pl/).
AP