Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności

joombig banner rotation images

Menu

Służby miejskie monitorują stan bełchatowskich ulic. W sytuacji zagrażającej bezpieczeństwu, przeprowadzają interwencyjne naprawySłużby na bieżąco monitorują stan naszych ulic. W sytuacji zagrażającej bezpieczeństwu, przeprowadzają interwencyjne naprawy

 

Opady śniegu lub deszczu ze śniegiem w połączeniu z dużymi wahaniami temperatur, mogą powodować uszkodzenia nawierzchni dróg. Mieszkańcy, którzy zauważą ubytki w jezdniach, mogą zgłaszać taki fakt do Straży Miejskiej bądź Wydziału Inżynierii i Ochrony Środowiska bełchatowskiego magistratu. Wystarczy zadzwonić pod numer 44 733 51 93.

 

Najpierw silne mrozy, potem ocieplenie z temperaturami oscylującymi w okolicach 0 st. C – takie warunki nie sprzyjają nawierzchni jezdni, która w trakcie użytkowania ulega tzw. „zmęczeniu powierzchni drogowej”. W mikropęknięciach gromadzi się woda, która zamarzając zwiększa swoją objętość. Gdy przychodzą dodatnie temperatury, wówczas woda powraca do stanu ciekłego. W ten sposób mogą powstać większe pęknięcia, a wraz z nimi wzrosnąć podatność asfaltu na uszkodzenia.


Sytuację na naszych drogach na bieżąco monitorują pracownicy Wydziału Inżynierii i Ochrony Środowiska w bełchatowskim Urzędzie Miasta. – Każdego dnia objeżdżamy miasto, by sprawdzić czy nie pojawiły się jakieś ubytki, a jeśli tak, czy wymagają one natychmiastowego zabezpieczenia. W zależności od warunków atmosferycznych, dobieramy odpowiednią technologię naprawy. Na przykład przy kładzeniu asfaltobetonu konieczna jest dodatnia temperatura zarówno w dzień, jak i w nocy. Ze względu na zimowe, wciąż mokre warunki, nie możemy wykonywać tzw. naprawy „na ciepło”, a jedynie „na zimno”. Ponieważ nie jest to metoda długoterminowa, stosujemy ją tylko punktowo oraz interwencyjnie w przypadku, gdy ubytek może zagrażać bezpieczeństwu. Takich sytuacji w ostatnich dniach mieliśmy zaledwie kilka – tłumaczy zastępca dyrektora Wydziału Inżynierii i Ochrony Środowiska Marcin Michalak i dodaje, że w przypadku mniejszych uszkodzeń, ubytek jest odpowiednio oznakowany i zabezpieczony. - Podobnie, jak w przypadku al. Wyszyńskiego w okolicach skrzyżowania z ul. Paderewskiego. Uszkodzenie jest na tyle duże, że jesteśmy zmuszeni ogrodzić to miejsce zanim przystąpimy do naprawy. Kierowcy przez kilka dni będa musieli uzbroić się w cierpliwość, bowiem ruch w okolicach marketu spożywczego może być utrudniony.


Mieszkańcy, którzy zauważą wyrwę w nawierzchni drogi, mogą zgłosić taką usterkę bezpośrednio w Wydziale Inżynierii i Ochrony Środowiska UM przy ul. Kościuszki 1 (budynek „B”) bądź telefonicznie w godzinach pracy urzędu, czyli od poniedziałku do piątku między 7.30 a 15.30. Wystarczy zadzwonić pod numer 44 733 51 93. Zgłoszenia wysłać można także drogą mailową na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Przez całą dobę informacje o uszkodzonych nawierzchniach przekazywać można także przez całą dobę dzwoniąc do Straży Miejskiej pod numer alarmowy 986.

 

AP

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2021

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl