Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

Budżet programu Czyste Powietrze na lata 2018-2029 sięga 103 mld zł Budżet rządowego programu Czyste Powietrze na lata 2018-2029 sięga 103 mld zł

 

Jak uzyskać dofinansowanie w ramach programu Czyste Powietrze? Z myślą o osobach, które chcą otrzymać dofinansowanie np. do wymiany pieca, Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi organizuje specjalne szkolenie online. Chętni muszą się pospieszyć – zapisy trwają do 20 stycznia.

 


Rządowy program Czyste Powietrze ma na celu przede wszystkim likwidację starych kotłów grzewczych oraz przeprowadzenie termomodernizacji domów. Po wprowadzonych w ubiegłym roku zmianach, procedury przyznawania dotacji zostały mocno uproszczone. Dzięki temu beneficjenci mogą łatwiej uzyskać nawet 37 tys. zł dofinansowania do swoich zielonych inwestycji.

 


Zasady udzielania dotacji będą głównym tematem internetowego szkolenia, jakie przeprowadzone będzie w czwartek, 21 stycznia. Chęć uczestnictwa w seminarium online można zgłaszać do godz. 12:00 w środę, 20 stycznia. Zapisy prowadzone są poprzez kalendarz szkoleń na internetowej stronie WFOŚiGW w Łodzi. Link do spotkania on-line zostanie przesłany w dniu szkolenia na adresy mailowe uczestników wskazane w zgłoszeniu.

 

Przypomnijmy, że nabór wniosków w drugiej części programu Czyste Powietrze, przygotowanej dla osób o niższych dochodach, rozpoczął się 21 października 2020 roku. Aby dostać nawet 37 tys. zł na wymianę kopciucha i termomodernizację domu, potrzebne jest zaświadczenie o dochodach wydane przez gminę. W Bełchatowie zaświadczenia wydaje Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej przy ul. Dąbrowskiego 2. Osoby fizyczne (właściciele lub współwłaściciele domów jednorodzinnych) o dochodach miesięcznych do 1400 zł/os. (gospodarstwa wieloosobowe) lub do 1960 zł (gospodarstwa jednoosobowe), mają szansę na dotację sięgającą 60 proc. poniesionych kosztów realizacji inwestycji.


Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej przygotował też nowe udogodnienia, m.in. kalkulator dotacji, wydłużenie realizacji przedsięwzięcia o dodatkowe pół roku oraz listę urządzeń i materiałów zgodnych z programem. Wszystkie informacje na temat programu można znaleźć na dedykowanej mu rządowej stronie (https://czystepowietrze.gov.pl/).

 

Wnioski w ramach programu Czyste Powietrze można składać do 30 czerwca 2027 roku. Można to zrobić na dwa sposoby:

 

 

AP

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl