Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

W ośmiu miejskich podstawówakch działają 82 oddziały W ośmiu miejskich podstawówkach działają 82 oddziały

 

Dziś, po ponad dwumiesięcznej przerwie uczniowie klas 1-3 szkół podstawowych wrócili do stacjonarnej nauki. W miejskich placówkach to ponad 1700 dzieci. Pozostałe klasy podstawówek, a także szkoły średnie nadal mają zajęcia zdalne. Na ten moment zawieszone są one do 31 stycznia.

 

 

Zajęcia stacjonarne dla najmłodszych dzieci w całym kraju zawieszone były od 9 listopada. Miało to związek z rosnącą we wszystkich województwach liczbą przypadków zakażenia koronawirusem. W ubiegłym tygodniu rząd ogłosił, że uczniowie klas 1-3 od poniedziałku, 18 stycznia wrócą do nauki w szkołach.

 

- Uruchomienie nauczania stacjonarnego w klasach I-III jest bardzo ważne, bo zdajemy sobie sprawę, że nauczanie zdalne w najmłodszych grupach wiekowych jest najmniej efektywne, najbardziej uciążliwe dla uczniów, rodziców i nauczycieli – tłumaczył Przemysław Czarnek, minister edukacji i nauki, podczas konferencji prasowej w trakcie, której ogłoszono powrót najmłodszych dzieci do szkół.

 

W ośmiu bełchatowskich podstawówkach w klasach 1-3 uczy się ponad 1700 dzieci. – Miejskie placówki mają opracowane wewnętrzne regulaminy lub procedury funkcjonowania w czasie epidemii. Zostały one dostosowane do nowych wytycznych, choć większość zasad obowiązywała już wcześniej – mówi Łukasz Politański, wiceprezydent Bełchatowa. Mowa m.in. o tym, że jedna klasa ma przebywać w wyznaczonej stałej sali, do grupy przyporządkowani mają być ci sami nauczyciele, sale lekcyjne i wspólne części  należy wietrzyć przynajmniej co godzinę.

 

Miasto podkreśla, że teraz znacznie łatwiej będzie realizować wytyczne ministerstw dotyczące reżimu sanitarnego. – Wynika to z tego, że do szkół powrócili tylko uczniowie objęci edukacją wczesnoszkolną. Dla porównania we wrześniu działało ponad 200 oddziałów, teraz uruchomiliśmy ich 82. W mniejszych grupach łatwiej wdrożyć pewne procedury, jak choćby ograniczenie kontaktów między uczniami, różne godziny przyjścia dzieci do szkół czy rozmieszczenie ich w szatniach – podsumowuje wiceprezydent Politański.

 

 

ADA

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl