Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

 Zimą o stan bełchatowskich ulic i chodników dba PGMZimą o stan bełchatowskich ulic i chodników dba PGM

 

IMGW ostrzega przed silnym mrozem oraz zawiejami i zamieciami śnieżnymi na terenie całego województwa łódzkiego. Ujemne temperatury mogą spowodować dodatkowo miejscowe zamarzanie mokrych nawierzchni ulic i chodników. Bełchatowski PGM odpowiedzialny za zimowe utrzymanie dróg pracuje pełną parą. Apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności.

 

 

Jak czytamy na stronie Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (METEO IMGW-PIB: mapy dynamiczne) w  najbliższych dniach czeka nas drastyczny spadek temperatury. W nocy prognozuje się mróz sięgający nawet - 19 st. C, w ciągu dnia zaś od - 12 do - 10 st. C. Dodatkowo wiejący z północnego zachodu osiągać w porywach może osiągać prędkość nawet 55 km/h. Może to powodować zawieje i zamiecie śnieżne. Dodatkowym utrudnieniem może być oblodzenie nawierzchni dróg i chodników. Ma to związek z ostatnimi opadami mokrego śniegu.

 

Apelujemy do pieszych i kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności. Pamiętajmy o dostosowaniu prędkości jazdy do warunków na drodze oraz odpowiednim oświetleniu lub oznakowaniu. Kierowcy przy ograniczonej widoczności powinni mieć włączone światła przeciwmgłowe, a piesi poza terenem zabudowanym nosić odblaski, także w dzień.

 

Za to, by mimo trudnych warunków atmosferycznych na ulicach naszego miasta było bezpiecznie, odpowiada Przedsiębiorstwo Gospodarki Mieszkaniowej. Na ulicach Bełchatowa pracują pługopiaskarki, mikrociągnik i kilka ciągników z osprzętem. Ale nie tylko. W gotowości są także ładowarki, samochody ciężarowe i równiarka. PGM dysponuje ponadto specjalistycznym sprzętem do usuwania zasp i udrażniania ulic. Dodatkowo spółka zabezpieczyła również samochody na wypadek konieczności wywozu zalegającego w mieście śniegu.

 

Spółka uruchomiła także specjalny nr telefonu, pod którym można zgłaszać problem nieodśnieżonej ulicy czy chodnika. Wystarczy zadzwonić na nr 509 361 264, przy którym dyżuruje osoba koordynująca akcję „Zima”. Telefon jest czynny 24 h przez 7 dni w tygodniu.

 

Warto przypomnieć, że za zimowe utrdzymanie dróg na osiedlach odpowiedzialni są zarządcy terenu. I tak, np. na osiedlach Okrzei i Słonecznym za odśnieżanie uliczek odpowiada BSM. Z kolei na osiedlach: Dolnośląskim, Budowlanych, POW, Wolności, czy Tysiąclecia miasto lub zarządcy nieruchomości.

 

AP

Ostrzeżenia 1 stopnia IMGW obowiązywać będą od sobotniego poranka do poniedziałkuOstrzeżenia 1 stopnia IMGW obowiązywać będą od sobotniego poranka do poniedziałku

 

 

 

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2021

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl