Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności

joombig banner rotation images

Menu

Praktyki zawodowe lub staż to dobry początek kariery zawodowejPraktyki zawodowe lub staż to dobry początek kariery zawodowej

 

Jak w prosty sposób znaleźć płatne praktyki zawodowe lub staż? Wystarczy zajrzeć na miejską stronę invest.belchatow.pl, gdzie pracodawcy zamieszczają swoje oferty. To doskonały pomysł zarówno dla młodych osób, które chcą zdobyć praktyczną wiedzę i doświadczenie, jak i pracodawców, którzy mają okazję pozyskania pracowników wcześniej przeszkolonych we własnych firmach. Co ważne, korzystanie z serwisu jest bezpłatne.

 

 

Rynek pracy ceni sobie pracownika posiadającego doświadczenie zawodowe. Aby je zdobyć, absolwenci szkół muszą przejąć inicjatywę i znaleźć sposób na zdobycie praktycznych umiejętności. Dobrym wstępem do kariery zawodowej mogą być praktyki i staże. Dzięki nim można poznać realia rynku, a także tajniki konkretnego zawodu.

 

By pomóc młodym na starcie ich kariery zawodowej, a jednocześnie pracodawców w poszukiwaniu wykwalifikowanej kadry, prezydent Mariola Czechowska wprowadziła miejski program praktyk i staży. - Zapraszam wszystkich przedsiębiorców do aktywnego włączenia się w nasz program. Jestem przekonana, że dzięki temu więcej młodych i zdolnych ludzi zostanie w Bełchatowie, a być może także do niego przyjedzie. A to właśnie młodzież jest motorem napędowym gospodarki – zachęca prezydent Czechowska.

 

Na miejskiej stronie dedykowanej przedsiębiorcom www.invest.belchatow.pl (Praktyki i staże | Invest Bełchatów belchatow.pl) można znaleźć oferty w różnych zawodach i sektorach gospodarki. Mowa m.in. o branży budowlanej, wodociągowej czy kadrach i płacach. Warto skorzystać z mośliwości odbycia praktyk zawodowych i stażu, bo dzięki temu ich uczestnik będzie mógł pochwalić się doświadczeniem zawodowym, które jest niezwykle cenne.

 

Ponadto dla rekrutera i przyszłego pracodawcy jest to wskazówka, że potencjalny pracownik jest nastawiony na rozwój, pracowity oraz cechuje go wysoka motywacja. Te cechy są poszukiwane przez wszystkich pracodawców w każdej specjalizacji. Wiedzę można nadrobić, wysyłając pracownika na szkolenie. Natomiast chęć do pracy, umiejętność szybkiego uczenia się i zaangażowanie to cechy, które na wejściu świadczą o wysokim prawdopodobieństwie sukcesu.

 

Informacje o stażach i praktykach na stronie www.invest.belchatow.pl (Praktyki i staże | Invest Bełchatów belchatow.pl) zamieszczane są całkowicie nieodpłatnie. Przedsiębiorcy zainteresowani takim sposobem poszukiwania i pozyskiwania potencjalnych przyszłych pracowników, mogą kontaktować się osobiście z Wydziałem Rozwoju Miasta bełchatowskiego magistratu przy ul. Kościuszki 1lub pod numerem telefonu 44 733 51 45.

 

AP

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2021

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl