Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

 Nowe samochody są tak dostosowane, by jak najlepiej sprawdzać się w codziennej służbie Nowe samochody są tak dostosowane, by jak najlepiej sprawdzać się w codziennej służbie

 

O dwa radiowozy, oznakowany i nieoznakowany, wzbogaciła się właśnie bełchatowska policja. Ich zakup był możliwy dzięki wsparciu, które jednostka otrzymała od miasta. Mowa o blisko 100 tys. zł, taką samą kwotę przekazała też Komenda Główna Policji.  

 

 

Zakupione samochody będą używane w codziennej służbie. – Radiowóz oznakowany zasili tabor bełchatowskiego Wydziału Prewencji. Natomiast Kia Ceed nieoznakowana to pojazd wspomagający i będzie on głównie wykorzystywany przez policjantów pionu kryminalnego na rzecz poprawy bezpieczeństwa na terenie powiatu bełchatowskiego – mówi kom. Iwona Kaszewska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Bełchatowie.

 

Obydwa auta to nowoczesne i wysokiej klasy pojazdy marki Kia Ceed. Zostały one tak dostosowane, by jak najlepiej sprawdzać się na co dzień. Każdy z nich posiada m.in. asystenta pasa ruchu, czujniki cofania wraz z kamerą, automatyczną klimatyzację czy ośmiocalowy ekran dotykowy.

 

Komenda Powiatowa Policji w Bełchatowie mogła sobie pozwolić na zakup nowych aut dzięki pomocy, jaka po raz kolejny powędrowała do niej z miasta. Bełchatowski samorząd przekazał jednostce blisko 100 tys. zł, drugie tyle pochodziło z budżetu policji. – Koszt zakupu radiowozu oznakowanego wyniósł ponad 107 tys. zł, zaś nieznakowanego blisko 95 tys. zł. Pojazdy w połowie sfinansowane zostały przez policję i bełchatowski samorząd – dodaje kom. Kaszewska.

 

- Nowe auta, które zasiliły tabor bełchatowskiej policji, z pewnością wpłyną na skuteczność pracy funkcjonariuszy, a tym samym na poprawę bezpieczeństwa naszych mieszkańców. Życzę, aby radiowozy sprawdzały się w każdej sytuacji i nie były awaryjne – mówi Mariola Czechowska, prezydent Bełchatowa. – Od lat systematycznie wspieramy Komendę Powiatową Policji w Bełchatowie. Nigdy bowiem zbyt wiele działań na rzecz wspomnianego już bezpieczeństwa bełchatowian. W 2020 roku oprócz środków na zakup samochodów, jednostka otrzymała od miasta jeszcze 50 tys. zł na patrole ponadnormatywne, które również realizowane są praktycznie corocznie – podsumowuje prezydent Czechowska.

 

Z dobrej współpracy pomiędzy samorządem, a lokalną policją cieszy się również insp. Grzegorz Czubakowski, Komendant Powiatowy Policji w Bełchatowie. – Dziękuję za wsparcie, jakie policjanci otrzymują ze strony bełchatowskiego Urzędu Miasta, który corocznie współfinansuje zakup pojazdów służbowych. Dzięki temu, że władze miasta inwestują w bełchatowską jednostkę, funkcjonariusze mają do dyspozycji lepszy sprzęt, co jest niezwykle pomocne w zwalczaniu przestępczości i sprawnym docieraniu na miejsca zdarzeń oraz wszędzie tam, gdzie potrzebna jest pomoc policji. Udzielone finansowe wsparcie jest nie tylko wyrazem dobrze układającej się współpracy, ale przede wszystkim dowodem dbałości o bezpieczeństwo mieszkańców – podsumowuje insp. Czubakowski.

 

ADA

 

Obydwa samochody są nowoczesne i wysokiej klasy Obydwa samochody są nowoczesne i wysokiej klasy

Tabor bełchatowskiej policji wzbogacił się o dwa radiowozy - oznakowany i nieoznakowany Tabor bełchatowskiej policji wzbogacił się o dwa radiowozy - oznakowany i nieoznakowany

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl