Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

Miasto wspiera szpital od początku wybuchu epidemii, wsparcie sięga kilkuset tysięcy złotychMiasto wspiera szpital od początku wybuchu epidemii, wsparcie sięga kilkuset tysięcy złotych

 

100 tys. zł miasto przekaże szpitalowi. Podczas grudniowej sesji radni przegłosowali stosowną autopoprawkę prezydent Marioli Czechowskiej do tegorocznego budżetu. To kolejne wsparcie, jakiego w ostatnich tygodniach magistrat udziela bełchatowskiej lecznicy. Pieniądze przeznaczone będą na zakup środków ochrony osobistej.

 


Pandemia koronawirusa z dnia na dzień zmieniła nasze życie, a system ochrony zdrowia stanął w obliczu niespotykanych wcześniej wyzwań. Dlatego od początku epidemii COVID-19 miasto podejmuje szereg działań oraz inicjatyw, które mają na celu pomoc pracownikom służby zdrowia w walce z wirusem. Zgodnie z obowiązującym prawem samorządy nie mogą wspierać finansowo bieżącej działalności szpitali. Dlatego prezydent Mariola Czechowska podejmuje decyzje o przekazaniu środków na zakupy celowe – sprzętu medycznego bądź środków ochrony.


- To nasz obowiązek, a także wyraz poczucia odpowiedzialności i troski o sprawy najważniejsze, czyli zdrowie i życie mieszkańców Bełchatowa. W sytuacji, w jakiej znajdujemy się od kilku miesięcy, musimy podejmować wiele trudnych decyzji – zarówno tych dotyczących życia społecznego, jak i gospodarczego. Wszystkie one mają jeden cel, czyli ograniczenie rozprzestrzeniania się wirusa przy maksymalnym wsparciu systemu ochrony zdrowia. Walka cały czas trwa. Dlatego podejmujemy i nadal będziemy realizować wszelkie niezbędne w tym zakresie działania – mówi prezydent Mariola Czechowska.


Podczas grudniowej sesji, radni zajęli się prezydencką autopoprawką do tegorocznego budżetu. Chodzi o przekazanie na rzecz bełchatowskiego Szpitala Wojewódzkiego im. Jana Pawła II 100 tys. zł z przeznaczeniem na zakup środków ochrony osobistej dla pracowników placówki. To kolejne tego typu wsparcie w ostatnim czasie. Przypomnijmy, że w listopadzie miasto przekazało lecznicy 240 tys. zł. - 100 tys. zł na środki ochrony osobistej, a kolejne 140 tys. zł na zakup sondy do nieizotopowego wykrywania węzłów chłonnych wartowniczych dla Pododdziału Chirurgii Onkologicznej.


Warto też wspomnieć, że wcześniej, w marcu, szpital otrzymał od miasta między innymi środki ochrony bezpośredniej, w tym maski diagnostyczne i półmaski filtrujące. Przekazanych zostało też kilkaset litrów płynów dezynfekujących – zarówno do odkażania rąk, jak i do dezynfekcji dużych powierzchni. Magistrat pomagał szpitalowi także w innych działaniach, koordynował m.in. organizację specjalnych punktów namiotowych – zewnętrznych izb przyjęć, które stanęły przed placówką.

 

AP

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl