Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

Dzięki bonifikacie przy wykupie można zaoszczędzić nawet kilkaset tys. złDzięki bonifikacie przy wykupie można zaoszczędzić nawet kilkaset tysięcy złotych

 

Chcesz kupić mieszkanie komunalne na własność korzystając z bonifikaty - nie zwlekaj. Pozostały niespełna dwa dni na złożenie wniosku w magistracie. Z ulgi będą mogły skorzystać jedynie te osoby, które do końca grudnia br. zadeklarują chęć nabycia lokalu. Co ważne, reszta formalności w tym podpisanie Aktu Notarialnego i uregulowanie płatności za kupno nieruchomości realizowane będą po nowym roku.


Najemcy lokali komunalnych mają okazję do nabycia mieszkania o pełnej rynkowej wartości zaledwie za ułamek ceny. Do końca 2020 r. możliwe jest bowiem skorzystanie z wyjątkowo wysokiej bonifikaty. - Obowiązują trzy rodzaje bonifikat. 75 proc. naliczane jest przy sprzedaży mieszkań na os. Binków. Z 80 proc. upustu mogą skorzystać najemcy lokali położonych na os. Dolnośląskim, Przytorze, Okrzei oraz przy ul. Czaplinieckiej, Kwiatowej i Pabianickiej. Największa, bo aż 85-procentowa zniżka dotyczy mieszkań na os. 1000-lecia, Wolności, 1-go Maja, Żołnierzy POW, Budowalnych oraz przy ul. Fabrycznej, Sienkiewicza, Lecha i Marii Kaczyńskich oraz Czyżewskiego – mówi Elżbieta Rawicka-Radwańska, dyrektor Wydziału Geodezji i Architektury w Urzędzie Miasta Bełchatowa.Co to oznacza w praktyce dla najemcy lokalu komunalnego? Przykładowo korzystając z 85 proc. bonifikaty za mieszkanie, które na wolnym rynku warte jest 250 tys. zł, trzeba będzie zapłacić 37,5 tys. zł. W ten sposób zaoszczędzić można ponad 212 tys. zł.By jednak wykupić mieszkanie na preferencyjnych warunkach, należy się pospieszyć. Upust będzie obowiązywać tylko do końca 2020 roku. Sama procedura trwa około 3 miesięcy. Aby skorzystać z bonifikaty należy w nieprzekraczalnym terminie do 31 grudnia złożyć wniosek o wykup mieszkania. Następnie rzeczoznawca ustali rzeczywistą wartość rynkową nieruchomości, a magistrat wyliczy przysługujący upust. Uiszczenie płatności jak i samo podpisanie aktu notarialnego można sfinalizować w 2021 roku. Nie później jednak niż do 30 czerwca.

 

Ważne! Wnioski o wykup mieszkania komunalnego, jakie do magistratu wpłyną w 2021 roku, nie będą skutkowały naliczeniem bonifikaty. Jeśli najemca złoży zatem dokument 4 stycznia bądź później - wówczas zobowiązany będzie zapłacić za swój lokal jego pełną wartość.  

 

AP

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl