Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności

joombig banner rotation images

Menu

Łódzki Kurator Oświaty Waldemar Flajszer wspólnie z wiceprezydentem Łukaszem Politańskim odwiedził bełchatowskie placówkiŁódzki Kurator Oświaty Waldemar Flajszer wspólnie z wiceprezydentem Łukaszem Politańskim odwiedził bełchatowskie placówki

 

- Jestem zbudowany współpracą i wsparciem szkół przez samorząd – tak swoją pierwszą wizytę pozamiejscową, która miała miejsce w Bełchatowie skomentował nowy Łódzki Kurator Oświaty Waldemar Flajszer.

 

 

Łódzki Kurator Oświaty na swoją pierwszą wizytę pozamiejscową wybrał Bełchatów. Spotkał się z wiceprezydentem Łukaszem Politańskim, odpowiedzialnym za edukację w mieście, odwiedził również placówki.

 

- Bełchatów stawia na edukację i dużą wagę przywiązuje do unowocześniania procesu nauczania, sięga po nowe rozwiązania i środki zewnętrzne, które umożliwiają ich realizację. Mamy się czym pochwalić – mówi Łukasz Politański wiceprezydent Bełchatowa.

 

Waldemar Flajszer gościł w Szkole Podstawowej nr 8 oraz Przedszkolu Samorządowym nr 5.

 

- Jestem pabianiczaninem i zauważam podobieństwo między naszymi miastami, choć niewątpliwie Bełchatów jest bogatszy. Widzę, że poziom i kultura szkół jest tu wysoka. Doceniam dużą dbałość samorządu o edukację i wyposażenie placówek. Z danych, które mam, wynika, że zapotrzebowanie oraz to, co uzyskał z różnych programów dla szkół urząd, to jest około pół miliona złotych a wykorzystanie tych środków jest wręcz modelowe – powiedział po wizycie w SP nr 8 Waldemar Flajszer.

 

Łódzki Kurator Oświaty zapewnił, że przede wszystkim będzie wspierał dyrektorów szkół. Jak podkreślał, jest to szczególnie ważne w czasie pandemii, gdy konieczne są elastyczność i nowatorskie sposoby rozwiązania wyzwań, przed którymi stają szkoły i uczniowie. Zapowiedział też systematyczny, cykliczny kontakt kuratorów delegatury piotrkowskiej z dyrektorami szkół.

KR

 

Bełchatów każdego roku inwestuje w szkolne pracownieBełchatów każdego roku inwestuje w szkolne pracownie

 

łódzki Kurator Oświaty wysoko ocenił inwestycję miasta w innowacyjne nauczanie szkolne i przedszkolnełódzki Kurator Oświaty wysoko ocenił inwestycję miasta w innowacyjne nauczanie szkolne i przedszkolne

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2021

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl