Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności

joombig banner rotation images

Menu

Leonard Robert Stańczuk przez lata był blisko związany z naszym miastem; fot./ archiwum prywatneLeonard Robert Stańczuk przez lata był blisko związany z naszym miastem; fot./ archiwum prywatne

 

Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Leonarda Roberta Stańczuka, męża Honorowej Obywatelki naszego miasta – Bronisławy Hanny Hellwig – Stańczuk. Pogrzeb wieloletniego przyjaciela Bełchatowa, który wraz z żoną aktywnie uczestniczył w miejskich wydarzeniach patriotycznych, odbył się 7 października.

 

 

3 grudnia zmarł Leonard Robert Stańczuk, z wykształcenia zootechnik a prywatnie mąż Honorowej Obywatelki Bełchatowa Bronisławy Hanny Hellwig – Stańczuk. Ze względu na epidemię pogrzeb, który miał miejsce w poniedziałek 7 grudnia, odbył się wyłącznie w gronie najbliższych.

 

Bliskie związki Leonarda Roberta Stańczuka z Bełchatowem nawiązały się w latach dziewięćdziesiątych ub. stulecia, zaś od 2004 roku wraz z żoną utrzymywał systematyczny kontakt z Muzeum Regionalnym, którego siedziba znajduje się w dawnej rodowej rezydencji Hellwigów.

 

Na zaproszenie prezydenta Bełchatowa, chętnie uczestniczył w miejskich wydarzeniach patriotycznych, co roku obecny był na uroczystościach wrześniowych. Chętnie brał także udział w spotkaniach edukacyjnych. Należy podkreślić, że wspólnie z żoną fundowali jedną z nagród w Regionalnym Przeglądzie Piosenki Patriotycznej za wykonanie utworu z okresu Powstania Warszawskiego. Był także aktywnym uczestnikiem prac Kapituły Medalu Honorowego im. ppor. Bronisława Karola Hellwiga „Męstwo i czyn”, który wręczany jest młodym bełchatowianom w uznaniu ich męstwa i postawy życiowej.

 

Mimo ciężkiej i przewlekłej choroby, Leonard Robert Stańczuk do ostatnich swoich dni wspierał działalność Rady Parafialnej w Bazylice Św. Krzyża w Warszawie.

 

Składamy wyrazy współczucia pogrążonej w smutku rodzinie – żonie oraz synom.

 

AP

Aktualności

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2021

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl