Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

Miasto chciałoby, aby remont żłobka ruszył w kwietniu 2021 roku Miasto chciałoby, aby remont żłobka ruszył w kwietniu 2021 roku

 

Bełchatów otrzyma kolejne dofinansowanie. Mowa o blisko 3 mln zł z Funduszu Inwestycji Lokalnych. Rządowe wsparcie miasto wykorzysta na gruntowny remont żłobka „Jaś i Małgosia”. Zakres planowanych prac jest ogromny.

 

Podczas konferencji prasowej, 8 grudnia, premier Mateusz Morawiecki ogłosił, że rząd przekaże samorządom w sumie 12 mld zł bezzwrotnego wsparcia. 6 mld zł już jest na ich kontach, teraz trafią na nie kolejne 4 mld zł. - Musimy walczyć o każde miejsce pracy. Dlatego tę walkę z kryzysem, walkę z Covid-19 toczymy wspólnie. Toczy ją rząd, samorządy, przedsiębiorstwa i obywatele. Wsparliśmy już firmy w ratowaniu miejsc pracy, a dzisiaj przedstawiamy rządowy program inwestycji lokalnych – mówił podczas konferencji prasowej szef rządu Mateusz Morawiecki, który podkreślił także, że ten fundusz to rodzaj Tarczy Samorządowej. Wszystkie wspomniane pieniądze w całości mają być przeznaczone na realizację projektów infrastrukturalnych, edukacyjnych i cyfryzację.

 

Na liście samorządów, które mają otrzymać dofinansowanie, znalazł się również Bełchatów. Do miejskiej kasy ma trafić 2 800 000,00 zł na remont miejskiego żłobka „Jaś i Małgosia”. - Każde pozyskane środki to dla Bełchatowa ogromne wsparcie. Dzięki nim możemy zrealizować wiele inwestycji, na które trudno byłoby nam wygospodarować pieniądze z miejskiego budżetu. Dlatego, jeśli tylko jest taka możliwość, aplikujemy o dodatkowe fundusze. Cieszę się, że składane przez nas wnioski pozytywnie przechodzą wszystkie procedury, a w efekcie do miasta płyną kolejne miliony. Zapewniam, że nadal będziemy aplikować o środki zewnętrzne – mówi Mariola Czechowska, prezydent Bełchatowa.  

 

Projekt przygotowany przez miasto zakłada gruntowną modernizację miejskiego żłobka. – Na taki remont placówka czekała od dawna. Zakres robót, jaki chcielibyśmy przeprowadzić jest ogromny. Dzięki niemu znacznie poprawi się komfort pobytu w placówce, a co najważniejsze z opieki żłobka będzie mogło skorzystać więcej dzieci – mówi Mariola Czechowska, prezydent Bełchatowa. Miasto planuje wymianę wszelkich instalacji – począwszy od elektrycznej, przez teletechniczną, po wodociągową. Nową jakość zyskają także sale zabaw. Część z nich będzie gruntownie przebudowana. Chodzi o to, aby w budynku poprawić i usprawnić komunikację wewnętrzną.

 

- Chcielibyśmy, aby remont ruszył w pierwszej połowie przyszłego roku. Potrwa dobrych kilka miesięcy. Dlatego już zaczynamy opracowywać plan, jak w tym czasie zorganizować pracę „Jasia i Małgosi”. Tak, by żłobek mógł normlanie funkcjonować – tłumaczy prezydent Czechowska.  

 

To już drugie dofinansowanie dla Bełchatowa z Funduszu Inwestycji Lokalnych. W pierwszej transzy miasto otrzymało blisko 4 mln zł. Pieniądze mają być wykorzystane na wkład własny w inwestycje, jakie będą realizowane przez miasto w ciągu dwóch najbliższych lat.

 

ADA

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl