Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności

joombig banner rotation images

Menu

sniadanie wielkanocne wwwPodobne paczki potrzebujący otrzymali podczas tegorocznej Wielkanocy; fot. archiwum

 

Do ponad 130 osób, strażacy ochotnicy z bełchatowskiego OSP dostarczą wigilijne potrawy. W tym roku, ze względu na obostrzenia związane z pandemią koronawirusa, nie będzie tradycyjnej Miejskiej Wigilii na placu Narutowicza. Najubożsi Wigilię przygotują sami z dań, które dostarczą im druhowie.

 

Co roku w okresie poprzedzającym Boże Narodzenie dla mieszkańców, osób samotnych i najuboższych organizowana była Miejska Wigilia, przy współpracy z dziekanem dekanatu bełchatowskiego ks. Zbigniewem Zgodą oraz druhami OSP.

 

-Wspólne kolędowanie, łamanie się opłatkiem i spotkania przy wigilijnym stole z mieszkańcami to dla mnie osobiście bardzo ważne wydarzenie. Niestety w tym roku, ze względów epidemiologicznych nie możemy zorganizować Miejskiej Wigilii – mówi prezydent Mariola Czechowska.

 

- Zawsze są to wyjątkowe chwile. Jesteśmy tu razem, dzielimy się dobrym słowem, pełnym życzliwości i natchnienia. To także czas dzielenia się zwłaszcza z tymi, którzy są w potrzebie, przeżywają trudne chwile czy czują się samotni - mówił podczas tych spotkań ks. dziekan Zbigniew Zgoda

 

Dla najuboższych miasto przygotowało tym razem inną formę pomocy. Druhowie z OSP Bełchatów dostarczą potrzebującym paczki. Podobnie było w tym roku w Wielkanoc, gdzie również ze względu na obostrzenia nie można było zorganizować tradycyjnego śniadania.

 

- Wigilię oraz Śniadania Wielkanocne organizujemy na zlecenie Urzędu Miasta od pierwszej edycji. W tym roku przygotujemy paczki, które trafią do 130 osób - mówi Krzysztof Franczyk naczelnik OSP Bełchatów. Będą one rozwożone 23 grudnia od godziny 11.00. Znajdą się w nich tradycyjne potrawy jak barszcz czerwony, smażona ryba, pierogi z kapustą i grzybami, kapusta z grochem, a także opłatek. Dodatkowo będą w nich również wędlina i pieczywo.

 

Potrawy na świąteczny stół przekazane zostaną podopiecznym Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, Środowiskowego Domu Samopomocy, Schroniska dla Osób Bezdomnych oraz tych, którzy tymczasowo przebywają w ogrzewanych kontenerach ustawionych na terenie miasta.

 

KR

Aktualności

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2021

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl