Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności

joombig banner rotation images

Menu

Zimą o stan miejskich ulic i chodników dbać będzie PGMZimą o stan miejskich ulic i chodników dbać będzie PGM

 

600 tys. zł – tyle miasto wyda na zimowe utrzymanie dróg w sezonie 2020/2021. O to. Aby miejskie ulice i chodniki były odśnieżone zadba PGM. Podobnie, jak w latach poprzednich, uruchomiony został specjalny numer telefonu, pod którym przez całą dobę można zgłaszać potrzebę odśnieżenia konkretnej drogi lub chodnika.

 

 


Drogi, parkingi, chodniki i ciągi piesze – łącznie 175 km, o których zimowe utrzymanie dbać będzie Przedsiębiorstwo Gospodarki Mieszkaniowej. Umowa, którą miasto podpisało ze spółką, opiewa na 600 tys. zł. Kwota ta przeznaczona będzie na cały sezon, który rozpoczął się 15 listopada, a zakończy 15 kwietnia. W ciągu pięciu miesięcy PGM prowadzić będzie wszelkie niezbędne prace, które pozwolą zmniejszyć czy ograniczyć zakłócenia w ruchu wywołane czynnikami atmosferycznymi, m.in. opadami śniegu i deszczu ze śniegiem czy mrozami.


W przypadku ataku zimy na ulice Bełchatowa mogą wyjechać 4 pługopiaskarki, mikrociągnik, 5 ciągników z osprzętem. Ale nie tylko. W gotowości są także 4 ładowarki, 2 samochody ciężarowe i równiarka. PGM dysponuje ponadto specjalistycznym sprzętem do usuwania zasp i udrażniania ulic. Warto przypomnieć, że wszystkie pojazdy PGM-u są wyposażone w gps-y. Dzięki temu magistrat dysponuje dokładną informacją na temat przejechanej przez pojazd trasy (dokładny przebieg z określeniem ulic), czasu oraz aktualnie wykonywanej pracy (np. praca pługu czy piaskarki). Dodatkowo spółka zabezpieczyła również samochody na wypadek konieczności wywozu zalegającego w mieście śniegu.


Przedsiębiorstwo Gospodarki Mieszkaniowej uruchomiło specjalny nr telefonu, pod którym mogą dzwonić mieszkańcy Bełchatowa i zgłaszać problem nieodśnieżonej ulicy czy chodnika. Pod nr tel. 509 361 264 dyżuruje osoba koordynująca akcję „Zima”. Dzwonić można przez 24 h przez 7 dni w tygodniu.


Warto przypomnieć, że za zimowe utrzymanie dróg na osiedlach odpowiedzialni są zarządcy terenu. I tak, np. na osiedlach Okrzei i Słonecznym za odśnieżanie uliczek odpowiada BSM. Z kolei na osiedlach: Dolnośląskim, Budowlanych, POW, Wolności, czy Tysiąclecia miasto lub zarządcy nieruchomości.


AP

 

Na bełchatowskie ulice i chodniki wyjeżdżać będą m.in. piaskarkiNa bełchatowskie ulice i chodniki wyjeżdżać będą m.in. piaskarki

Aktualności

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2021

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl