Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności

joombig banner rotation images

Menu

Plac zabaw na os. Okrzei przechodzi drobny remont Plac zabaw na os. Okrzei przechodzi drobny remont

 

Jeszcze w tym roku częściowo odnowiony zostanie teren rekreacyjny, nazywany popularnie Statkiem. Pomalowane zostaną zabawki na placu zabaw, wymienione będzie również ogrodzenie jednego z boisk. Prace już się rozpoczęły.

 

To jeden z większych tego typu kompleksów na terenie miasta, zachęcających całe rodziny do aktywności i rekreacji. Znajduje się między osiedlem Słonecznym, a Okrzei. Składa się z placu zabaw dla dzieci, ścieżki zdrowia z urządzeniami do ćwiczeń oraz boisk. Ze względu na kształt centralnej części, przez bełchatowian nazywany jest właśnie Statkiem. Niestety teren ten wraz z infrastrukturą jest często dewastowany. Służby miejskie na bieżąco naprawiają urządzenia, tak by nadal były bezpieczne, a obiekt mógł służyć mieszkańcom. Potrzebuje on kompleksowej renowacji, dlatego jeszcze w tym roku wykonanych zostanie kilka niezbędnych prac.

 

Zmieni się zasadniczo estetyka tamtejszego placu zabaw. Urządzenia, z których tak chętnie korzystają najmłodsi bełchatowianie, zostaną odmalowane tak, by kolory rozbudzały wyobraźnię i zachęcały do zabawy. Koszt prac związanych z odnową elementów powinien zamknąć się w 15 tys. zł.

 

Przy jednym z dwóch boisk wymienione zostanie ogrodzenie na nowe. Tu koszt oszacowano na 14 tys. zł.

 

- Nawet taki niewielki zakres prac spowoduje, że ten plac zabaw i cały teren zyskają na estetyce. W grudniu uda się zrobić nowe ogrodzenie jednego z boisk. Na wymianę nawierzchni, która w obecnym stanie nie nadaje się do użytku, w tym roku środków nie wystarczy – mówi Marcin Michalak zastępca dyrektora Wydziału Inżynierii i Ochrony Środowiska Urzędu Miasta w Bełchatowie.

 

Prace już się rozpoczęły. Mają zakończyć się w ciągu najbliższych tygodni.

 

KR

 

Lifting przejdzie także część urządzeń zabawowychLifting przejdzie także część urządzeń zabawowych

Aktualności

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2021

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl