Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności

joombig banner rotation images

Menu

Na 4 grudnia organizatorzy programu zaplanowali webinarium online Na 4 grudnia organizatorzy programu zaplanowali webinarium online

 

Stowarzyszenia, koła gospodyń wiejskich, fundacje, a także inne tego typu organizacje mają szansę pozyskać dotację na projekty tematyczne. Do rozdysponowania w ogólnopolskim programie Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy jest prawie 10,5 mln EUR. Wstępne wnioski można składać do 11 stycznia.

 

W konkursie wspierane będą działania w trzech obszarach. Po pierwsze angażowanie obywateli i obywatelek w sprawy publiczne i działania społeczne. Drugi zakres to ochrona praw człowieka i równe traktowanie, zaś trzeci wzmocnienie grup narażonych na wykluczenie. Można więc pozyskać

 

O dofinansowanie mogą się starać wszystkie organizacje społeczne, które już prowadzą lub chcą podjąć działania we wspomnianych obszarach. Konkurs szczególnie skierowany jest do organizacji mniej doświadczonych, spoza dużych aglomeracji, gdzie ograniczony jest dostęp do programów pomocowych. Mogą one składać w wnioski na małe i duże dotacje. W puli tych pierwszych do rozdania jest do 25 tys. EUR, zaś w ramach drugich do 62,5 tys. EUR.  

 

Aby złożyć dokumenty trzeba skorzystać z Internetowego Systemu Wniosków. Pierwszy nabór, tzw. wniosków wstępnych rusza 7 grudnia (od godz. 9:00) i potrwa do 11 stycznia (do godz. 12:00). Od 8 marca (od godz. 12:00) będą natomiast przyjmowane już wnioski pełne. Czas na ich złożenie organizacje będą mieć do 19 kwietnia (do godz. 12:00).

 

>>> Przejdź na stronę: Internetowy System Wniosków

 

Na najbliższy piątek, 4 grudnia zaplanowane jest webinarium informacyjne. Aby wziąć w nim udział trzeba się wcześniej zapisać – wszystkie szczegóły dostępne są na stronie aktywniobywatele.org.pl. Od 7 do 11 grudnia przewidziana jest także seria spotkań online na temat współpracy dwustronnej i regionalnej w projektach. Informacje, jak z nich skorzystać również dostępne są na wspomnianej wcześniej stronie aktywniobywatele.org.pl, gdzie można też znaleźć zaproszenie do składania wniosków oraz Podręcznik dla Wnioskodawców i Grantobiorców (zakładka dla Wnioskodawców/II konkurs na projekty tematyczne).

 

Do składania wniosków na projekty tematyczne w drugim konkursie dotacyjnym w programie Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy, finansowanym ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego 2014-2021 zaprasza Fundacja im. Stefana Batorego w konsorcjum z Fundacją Stocznia i Fundacją Akademia Organizacji Obywatelskich.

 

ADA

Aktualności

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2021

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl