Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

Prezydent nagrodził bełchatowian, którzy od wielu lat bezinteresownie działają na rzecz społeczności lokalnej.

 

Uhonorowanie osób, które mimo niełatwych czasów chętnie i bezinteresownie podejmują się działalności wolontarystycznej – to główny cel konkursu o tytuł „Wolontariusza Roku”, który już po raz siódmy ogłosił Prezydent Miasta Bełchatowa. W ten sposób samorząd promuje również działania wolontarystyczne i stwarza możliwość zaprezentowania pozytywnego wizerunku akcji wolontarystycznych i samych wolontariuszy. Uroczyste podsumowanie konkursu, ogłoszenie listy nominowanych do tytułu „Wolontariusza Roku” oraz zwycięzców odbyło się 19 grudnia w Sali Herbowej bełchatowskiego Urzędu Miasta.

 

Na zaproszenie do udziału w tegorocznej edycji konkursu odpowiedziało osiem podmiotów. Łącznie wytypowali oni dziesięciu pretendentów do tytułu „Wolontariusza Roku 2013” w kategoriach:pomoc społeczna, ochrona zdrowia; pomoc osobom niepełnosprawnym oraz edukacja, sport i kultura. W tym roku Kapituła Konkursowa uznała, że tytuł „Wolontariusza Roku 2013” za wieloletnią, bezinteresowną i bezpłatną pracę na rzecz dzieci i młodzieży oraz szeroko pojętej promocji kultury i sportu w naszym Mieście otrzymają dwie osoby. Marian Wójcik– nominowany przez Samorządowy Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2 oraz Zbigniew Rydz zgłoszony przez bełchatowskie Stowarzyszenie Rodzin Katolickich. Pamiątkowe dyplomy oraz statuetki nagrodzonym wręczył prezydent Marek Chrzanowski, który wszystkim nominowanym podziękował za bezinteresowną pomoc: „W Bełchatowie funkcjonuje blisko sto organizacji pozarządowych. Wiele z nich bardzo aktywnie uczestniczy w życiu naszej lokalnej społeczności podejmując się realizacji wszelkiego rodzaju działań – od sportowych, przez edukacyjne i kulturalne, po pomoc społeczną, ochronę zdrowia czy pomoc osobom niepełnosprawnym. Niezmiernie cieszy fakt, że dziś – kiedy w całej Polsce wolontariat przeżywa kryzys, w naszym mieście nie brakuje chętnych, którzy bezinteresownie niosą pomoc i wsparcie innym. Korzystając z okazji na ręce wszystkich wolontariuszy składam wyrazy uznania i serdeczne gratulacje. Życzę Wam, abyście jak najdłużej pozostali wierni pięknym ideałom i wartościom, którymi kierujecie się w życiu”.

 

Marian Wójcik jest emerytowanym nauczycielem, wychowawcą młodzieży oraz animatorem różnych form aktywności młodych osób, propagator zdrowego stylu życia. To również działacz społecznym, kolekcjoner oraz twórca i współtwórca wielu wystaw numizmatycznych i fotograficznych. Organizował i organizuje wiele akcji społecznych – wszystko w ramach Spółdzielni Uczniowskiej Plastuś, której jest opiekunem nieprzerwanie od 1963 roku.

 

Z kolei Zbigniew Rydz jest współzałożycielem i aktywnym członkiem Stowarzyszenia Rodzin Katolickich w Bełchatowie. Od 2003 roku pełni funkcję przewodniczącego stowarzyszenia. Czas, który poświęcił działalności społecznej zaowocował przede wszystkim powstaniem Świetlicy Środowiskowej „Arka”, Poradni Życia Rodzinnego i Schroniska dla Bezdomnych. Dzięki jego zaangażowaniu Stowarzyszenie we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej organizuje kolonie dla dzieci z terenu całego miasta.

 

Zamieścił: TK

Autor: AD-A

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl