Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności

joombig banner rotation images

Menu

Akcja "Upominek dla gmin" trwa do końca PSR2020, czyli do 30 listopadaAkcja "Upominek dla gmin" trwa do końca PSR2020, czyli do 30 listopada

 

Spisz się sam i pomóż swojej gminie wygrać w konkursie prezesa GUS! Każdy, kto dokona samospisu między 13 a 30 listopada 2020 roku, może liczyć na upominek. 

 

 

Powszechny Spis Rolny to największe i najważniejsze badanie statystyczne rolnictwa. Do uczestnictwa w nim zobowiązani są wszyscy użytkownicy gospodarstw rolnych (zarówno osoby fizyczne, jak i podmioty gospodarcze). Spis rolny jest badaniem obowiązkowym, o czym informuje Ustawa o Statystyce Publicznej z 29 czerwca 1995 roku. W całej Polsce spisem objętych będzie ponad 1,5 mln gospodarstw rolnych, z czego prawie 135 tys. w województwie łódzkim, a na terenie miasta Bełchatowa - ponad 700.

 

Główny Urząd Statystyczny ogłosił konkurs na gminę o najwyższym odsetku spisanych gospodarstw rolnych w ramach samospisu. Szczegóły konkursu zamieszczono na stronie: www.spisrolny.gov.pl/cyfrowa-gmina-psr-2020.

 

Każdy, kto chce wspomóc gminę i spisze się sam przez internet otrzyma upominek. Wystawczy wysłać maila zatytułowanego SAMPOSPIS DLA GMIN na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. W treści wiadomości należy podać numer spisanego gospodarstwa wraz z danymi do wysyłki upominku. A będą to losowo wybrane gadżety spisowe (parasole, koce piknikowe, ładowarki indukcyjne, zestawy piśmiennicze, notesy, smycze, kubki termiczne, torby, powerbanki, pendrive’y i wiele innych).

 

Ważne! Upominki otrzymają gospodarstwa, które pomyślnie zakończyły samospis pomiędzy 13.11 a 30.11.2020 r.

 

Przypomnijmy, że podczas tegorocznego spisu obowiązkową formą zbierania danych jest samospis internetowy – przeprowadzany za pośrednictwem interaktywnej aplikacji. Podczas samospisu internetowego zapewniono intuicyjną obsługę formularza spisowego, a logowanie do aplikacji jest bezpieczne i możliwe z komputera oraz telefonu komórkowego mającego połączenie z internetem. Dla osób, które potrzebować będą pomocy lub którym nie uda się wypełnić formularza internetowego, została uruchomiona infolinia, umożliwiająca telefoniczne dokonanie samospisu poprzez kanał „Spisz się przez telefon”.

 

Wszystkie dostarczone przez rolników dane są objęte tajemnicą statystyczną. Oznacza to, że będą należycie i starannie zabezpieczone i nie zostaną nikomu ujawnione. Zostaną one jedynie udostępnione w postaci wynikowych informacji statystycznych.

 

AP/GUS

Aktualności

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2021

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl