Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności

joombig banner rotation images

Menu

Ankieta jest internetowa, aby ją wypełnić trzeba wejść na stronę www.belchatow-mieszk.webankieta.plAnkieta jest internetowa, aby ją wypełnić trzeba wejść na stronę www.belchatow-mieszk.webankieta.pl

 

Jeszcze do środy, 25 listopada można wypełniać anonimową ankietę online. Ma ona wskazać z jakimi najczęściej trudnościami borykają się bełchatowianie. Informacje od mieszkańców pomogą przygotować nową strategię rozwiązywania problemów społecznych.

 

Dotychczasowa strategia wkrótce wygaśnie. Dlatego magistrat pracuje nad nowym dokumentem. Ma on wskazywać kierunki działań, jakie będzie podejmować miasto, by pomagać osobom borykającym się różnymi trudnościami. Mowa m.in. o bezrobociu, ubóstwie, uzależnieniach, przemocy w rodzinie. Zaplanowane zadania mają być realizowane przez trzy najbliższe lata – od 2021 do 2023 roku.

 

- Przygotowanie strategii podzielone jest na etapy. Pierwszy zakłada sporządzenie diagnozy sytuacji społecznej. To znaczy musimy wyodrębnić konkretne problemy społeczne, jakie występują w Bełchatowie. Znając je będziemy mogli podjąć decyzję w jakim kierunku mają pójść działania miasta. Co trzeba zrobić, aby pomóc osobom potrzebującym wsparcia. Dlatego tak ważna jest dla nas opinia mieszkańców – mówi Iwona Nowak, dyrektor Wydziału Spraw Społecznych w bełchatowskim magistracie. 

 

– Aby zidentyfikować te problemy przygotowana została specjalna ankieta. Zawiera około siedemdziesięciu różnych pytań. Co ważne jest anonimowa i nie trzeba wychodzić z domu, aby się z nią zapoznać. Wystarczy wejść na konkretną a stronę internetową – tłumaczy dyrektor Wydziału Spraw Społecznych. – Prośbę o jej wypełnienie kierujemy do wszystkich bełchatowian. Dzięki temu będziemy mogli realnie spojrzeć na problemy miasta – dodaje dyrektor Iwona Nowak.

 

Ankieta dostępna jest na stronie internetowej www.belchatow-mieszk.webankieta.pl. Zapoznanie się z nią zajmuje zaledwie kilka minut. Nie trzeba podawać imienia i nazwiska. Uzyskane w ten sposób informacje posłużą tylko do opracowania wspomnianej diagnozy lokalnych zagrożeń i zaplanowania działań profilaktycznych. Wszystkie informacje będą analizowane wyłącznie statystycznie. Ankietę można wypełniać do środy, 25 listopada.

 

ADA

Aktualności

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2021

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl