Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności

joombig banner rotation images

Menu

Zaświadczenia o wysokości dochodu potrzebne do programu Czyste Powietrze wydaje MOPSZaświadczenia o wysokości dochodu potrzebne do programu Czyste Powietrze wydaje MOPS

 

Trwa nabór wniosków do drugiej edycji programu Czyste Powietrze. Tym razem na wymianę kopciucha i termomodernizację domu można pozyskać nawet 37 tys. zł. Każdemu, kto chce się starać o dotację, potrzebne będzie zaświadczenie z gminy o dochodach. W Bełchatowie dokumenty w tym zakresie wydaje Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej.

 

Teraz, zgodnie z nowymi przepisami, w ramach rządowego programu Czyste Powietrze osoby o niższych dochodach mogą uzyskać wyższe dofinansowanie. Mowa nawet o 37 tys. zł, czyli 60 proc. poniesionych kosztów związanych z wymianą pieca lub termomodernizacją. Takie wsparcie mogą otrzymać właściciele lub współwłaściciele domków jednorodzinnych, których dochody miesięcznie nie przekraczają 1400 zł na osobę (w przypadku gospodarstw wielorodzinnych) lub 1960 zł (dla gospodarstw jednoosobowych). Pozostali beneficjenci Czystego Powietrza, z rocznym dochodem do 100 tys. zł, są uprawnieni do podstawowego poziomu dofinansowania. To oznacza, że mogą starać się o wsparcie do 25 tys. zł przy wymianie źródła ciepła oraz montażu instalacji fotowoltaicznej, a nawet do 30 tys. zł, jeśli inwestycja obejmuje pompę ciepła oraz instalację PV.

 

Innym - wprowadzonym niedawno - udogodnieniem dla beneficjentów Czystego Powietrza jest możliwość wydłużenia terminu realizacji przedsięwzięcia o maksymalnie sześć miesięcy.

 

Każdy, kto chce starać się o dofinansowanie, będzie potrzebować zaświadczenie o wysokości dochodu. To właśnie na jego podstawie zostanie zweryfikowane czy próg dochodowy nie został przekroczony. W przypadku Bełchatowa takie dokumenty wystawia Miejski Ośrodek Pomocy. Osoby, które chcą je otrzymać, muszą złożyć w siedzibie placówki (ul. Dąbrowskiego 2) specjalny wniosek – jego wzór zgodny Rozporządzeniem Ministra Klimatu z dnia 2 października 2020 r. można pobrać z załącznika poniżej. Do placówki można go dostarczyć w  dwojaki sposób. Zostawiając w punkcie informacyjnym (budynek MOPS-u przy ul. Dąbrowskiego 2 w godz. 7:30-15:30) lub wrzucając do skrzynki znajdującej się przy wejściu do placówki.

 

Czyste Powietrze to ogólnopolski program z budżetem 103 mld zł na lata 2018-2029. Więcej można o nim przeczytać na rządowej stronie www.czystepowietrze.gov.pl.

 

ADA

Załączniki:
Download this file (Wniosek_wzor.doc)Wzór wniosku[ ]445 kB

Aktualności

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2021

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl