Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności

joombig banner rotation images

Menu

Sprzedawcy czas na złożenie wniosków mają do piątku, 6 listopadaSprzedawcy czas na złożenie wniosków mają do piątku, 6 listopada

 

Mikroprzedsiębiorstwa, a także małe i średnie, które poniosły straty w związku z zamknięciem cmentarzy od 31 października do 2 listopada, mogą ubiegać się o rekompensaty. Te wypłacane będą przez Agencje Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

 

Jak informuje na swojej stronie ARiMR, na podstawie projektowanych przepisów Agencja będzie udzielała pomocy posiadaczom co najmniej 50 chryzantem doniczkowych, które są w fazie pełnej dojrzałości i które zostały przeznaczone do sprzedaży na dzień zgłoszenia. Przedsiębiorca będzie musiał wypełnić wniosek - będzie on dostępny na stronie Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa - podać w nim liczbę niesprzedanych chryzantem oraz miejsce ich przechowywania. Taki dokument trzeba będzie złożyć do 6 listopada u kierownika biura powiatowego, właściwego ze względu na miejsce przechowywania chryzantem.

 

W przypadku Bełchatowa agencja mieści się przy ulicy 1 Maja 9.

 

ARiMR na swojej stronie internetowej ogłosi również informację o możliwości odbioru chryzantem przez organizacje pozarządowe, jednostki samorządu terytorialnego lub inne instytucje publiczne. Taką deklaracje, zainteresowane podmioty muszą przekazać do 12 listopada 2020 r. do kierownika właściwego biura powiatowego ARiMR.

 

Agencja wskaże miejsce odbioru chryzantem oraz poinformuje o tym fakcie przedsiębiorcę. Odbiór kwiatów musi zostać potwierdzony na piśmie lub w formie elektronicznego dokumentu.

 

Wysokość stawki w przeliczeniu na jedną chryzantemę doniczkową zostanie podana w rozporządzeniu dotyczącym tego wsparcia. Planuje się, że  pomoc będzie wypłacona do 31 grudnia 2020 r.

 

Źródło: https://www.arimr.gov.pl

Aktualności

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2021

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl