Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności

joombig banner rotation images

Menu

Kontenery są już ustawione, wkrótce zostaną uruchomione dla osób bezdomnych Kontenery są już ustawione, wkrótce zostaną uruchomione dla osób bezdomnych

 

W ciągu kilku dni miasto uruchomi dodatkową pomoc dla osób bezdomnych. W okresie zimowym, w ciągu dnia będą się one mogły schronić się w dwóch ogrzewanych kontenerach. Zostały one ustawione na placu PGM-u przy ulicy Rodziewicza (wcześniej był to teren ADM-u, obecnie należy do PGM-u i stanowi jego zaplecze techniczne - wjazd od ulicy Czaplinieckiej). 

 

Kontenery do Bełchatowa trafiły w piątek, 30 października. Zostały ustawione na utwardzonym i ogrodzonym placu. Będą wyposażone w ogrzewanie i energię elektryczną. Osoby przebywające w nich do dyspozycji będą miały krzesła i stolik. Na zewnątrz ustawiony będzie toj-toj i kosz na śmieci. Każdy, kto będzie chciał skorzystać z tej formy pomocy, będzie miał również dostęp do maseczek oraz środków do dezynfekcji rąk. 

 

- Kontenery, to dodatkowe miejsca przeznaczone dla osób bezdomnych, które nie korzystają ze schroniska – mówi Łukasz Politański, wiceprezydent miasta. – W schronisku przebywają osoby skierowane przez MOPS. Ośrodek ma im pomóc wyjść z bezdomności. Co ważne muszą być one trzeźwe i pochodzić z naszego terenu. Z kontenerów korzystać będą natomiast pozostali, tak żeby mogli bezpiecznie przetrwać najchłodniejsze dni – dodaje wiceprezydent.

 

Z tej formy pomocy skorzystać będzie mógł każdy potrzebujący, bez żadnych skierowań czy zaświadczeń. Nad bezpieczeństwem przebywających w nowym punkcie osób czuwać będzie straż miejska oraz pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Obiekty będą na bieżąco sprzątane i dezynfekowane.

 

KR

 

Kontenerybędą wyposażone w ogrzewanie i energię elektrycznąKontenery będą wyposażone w ogrzewanie i energię elektryczną

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2021

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl