Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności

joombig banner rotation images

Menu

Pozykany sprzet trafi do najbardziej potrzebujacych dzieci objetych pomocą MOPS-uPozyskany sprzet trafi do najbardziej potrzebujacych dzieci objetych pomocą MOPS-u

 

Masz sprawny, ale niepotrzebny ci już komputer, tablet, zestaw słuchawkowy albo inne tego typu urządzenia? Możesz je podarować potrzebującym dzieciom. Wystarczy skontaktować się z bełchatowskim MOPS-em i ustalić szczegóły. Akcja potrwa do 10 grudnia.

 

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej ruszył z kolejnym projektem. Mowa o akcji „Daj szansę dziecku w nauce online”. Chodzi w niej o to, aby zebrać dla potrzebujących uczniów – podopiecznych MOPS-u – komputery oraz inne tego typu urządzenia. Szczególnie potrzebne są im one teraz w czasie nauki zdalnej, ale także na co dzień. Coraz więcej młodzieży do nauki wykorzystuje bowiem różne aplikacje czy programy. Pomóc może każdy, kto chciałby podarować taki sprzęt.

 

- Prowadzimy zbiórkę laptopów, komputerów stacjonarnych, tabletów, ale też monitorów, klawiatur, myszek. Można również przekazać kamerki, zestawy słuchawkowe oraz inne urządzenia, które umożliwią podłączenie się do Internetu i zdalną naukę – mówi Mirosława Ciesielska, koordynator projektu w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Bełchatowie.

 

Wymagania sprzętowe nie są wygórowane. Musi on po prostu działać i dawać możliwość obsługi podstawowych programów. – Komputery i inne urządzenia trafią do najbardziej potrzebujących dzieci, które objęte są pomocą MOPS-u. Zanim ruszyliśmy z projektem robiliśmy rozeznanie wśród naszych klientów. Wiemy, że są osoby czekające na taką pomoc – dodaje Mirosława Ciesielska z MOPS-u podkreślając jednocześnie, że przekazane im urządzenia zostaną u podopiecznych placówki na stałe. – W ten sposób chcemy, aby w nauce mieli oni równe szanse z innymi. Dziś niemal na każdym kroku potrzebny jest dostęp do komputera. Wiele aplikacji, programów, stron internetowych pomaga w nauce czy poszerzaniu wiedzy.

 

Pierwsi chętni do przekazania sprzętu już są. Teraz MOPS czeka na kolejnych darczyńców. Zgłaszać się można do 10 grudnia. Aby umówić szczegóły trzeba skontaktować się z koordynatorem akcji pod nr tel. 798 910 109 (w godz. 8:00-14:00).

 

ADA

 

Więcej o nauce zdalnej w miejskich szkołach pisaliśmy w artykułach:

>>> Część uczniów podstawówek na nauce zdalnej

>>> Szkoły średnie na zdalnym nauczaniu

Aktualności

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2021

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl