Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności

joombig banner rotation images

Menu

Pamiętajmy, aby przez wzgląd na sytuację epidemiczną, nie odkładać wizyty na grobach bliskich do 1 listopada Pamiętajmy, aby przez wzgląd na sytuację epidemiczną, nie odkładać wizyty na grobach bliskich do 1 listopada

 

UWAGA! Od 31 października do 2 listopada wszystkie cmentarze będą zamknięte. Taką decyzję podjął rząd, którą ogłosił po południu w piątek, 30 października. Co za tym idzie nie ma potrzeby, aby 1 listopada w okolicy bełchatowskiej nekropolii przy ul. Cmentarnej zmieniać organizację ruchu. Będzie obowiązywać taka, jak na co dzień.  

 

We Wszystkich Świętych w okolicy nekropolii przy ul. Cmentarnej będzie obowiązywać zmieniona organizacja ruchu. Inaczej pojadą też emzetki linii nr 10. Ma to ułatwić zarówno dojazd, jak i poruszanie się w tym rejonie.

Organizacja ruchu, która ma obowiązywać 1 listopada, będzie taka sama jak w latach poprzednich. To znaczy dla samochodów zamknięty będzie wjazd w al. Włókniarzy od ulic: Czaplinieckiej i Lipowej. Odcinek ten tradycyjnie będzie przeznaczony na parking. - Ruch drogowy przeniesie się na ul. Czapliniecką do Ronda Andersa i dalej ul. Lipową w kierunku Wrocławia – mówi Marcin Michalak, zastępca dyrektora Wydziału Inżynierii i Ochrony Środowiska w bełchatowskim magistracie.

– Dojechać i powrócić z cmentarza można ulicami: Wyspiańskiego i Kątną, gdzie obowiązywać będzie ruch dwustronny. Wyjazd z cmentarza możliwy będzie także ul. Włókniarzy oraz ulicami jednokierunkowymi, czyli Transportową i Cmentarną – tłumaczy Michalak.

 

Zmiana trasy autobusów linii nr 10

1 listopada inaczej pojadą także emzetki nr 10. Na co dzień Dziesiątka kursuje al. Włókniarzy, która w dniu Wszystkich Świętych, będzie zamknięta dla ruchu. Dlatego pojedzie ona tak jak Trójka, czyli ul. Czapliniecką i Lipową.

 

Dodatkowe kursy linii nr 2

Warto przypomnieć, że 31 października i 1 listopada miasto uruchomi dodatkowe kursy linii nr 2, która dojeżdża w okolice bełchatowskiego cmentarza. Chodzi o to, aby nie kumulować wizyt na cmentarzach jednego dnia i w jednym czasie. Więcej informacji na ten temat można znaleźć w artykule „W okolice cmentarza pojedzie więcej emzetek”.

 

>>> Czytaj artykuł: W okolice cmentarza pojedzie więcej emzetek

 

Pamiętajmy, aby nie czekać z pójściem na groby bliskich do ostatniego momentu. Prezydent Mariola Czechowska prosi, aby mieszkańcy rozłożyli wizyty na nekropoliach także na inne dni. – 1 listopada to ważne święto w polskiej tradycji. Niestety wciąż jesteśmy w trudnej sytuacji epidemicznej. Bełchatów, tak jak cały kraj, znajduje się w czerwonej strefi e. Dlatego zachęcam mieszkańców, aby nie odkładali pójścia na groby bliskich do Wszystkich Świętych. Skorzystajmy z dodatkowych emzetek, które pojadą już 31 października – mówi Mariola Czechowska, prezydent Bełchatowa. – Trzeba pamiętać, że 1 listopada bełchatowskie cmentarze odwiedzają także mieszkańcy innych miast, jest więc tłoczno. My jesteśmy na miejscu, możemy więc zaplanować sobie czas tak, aby pójść na nie innego dnia. Zadbajmy o siebie i swoich bliskich – tłumaczy prezydent Bełchatowa.

 

ADA

 

Mapa dotycząca zmiany ruchu w oklicy al. Włókniarzy, które obowiązywac będą 1 listopada Mapa dotycząca zmiany ruchu w okolicy al. Włókniarzy, które obowiązywać będą 1 listopada

Aktualności

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2021

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl