Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu
×

Błąd

[SIGPLUS_EXCEPTION_SOURCE] Image source is expected to be a full URL or a path relative to the image base folder specified in the back-end but Galeria Jarmark Swiateczny is neither a URL nor a relative path to an existing file or folder.

Kolejny bełchatowski Jarmark Świąteczny za nami. Dzięki wystawcom ze świątecznym asortymentem, wystawie szopek i koncercie Miejskiej Orkiestry Dętej z Grocholic, w weekend 14-15 grudnia na Placu Narutowicza królowała bożonarodzeniowa atmosfera. Organizatorem świątecznego jarmarku tradycyjnie był Prezydent Miasta Bełchatowa.

 

Na tegorocznym Jarmarki zagościło ponad pięćdziesięciu wystawców. Ich oferta była niezwykle bogata i różnorodna. Dla bełchatowian była to więc świetna okazja do zrobienia zakupów – smakołyków na świąteczny stół, oryginalnych ozdób wykonanych przez twórców ludowych czy podarunków dla najbliższych. Na stoiskach znalazły się wyroby z filcu, drewna, sizalu i wiele wyjątkowych pomysłów na upominki. Dużym zainteresowaniem cieszyły się stoiska pszczelarzy, na których można było nabyć miód i produkty pszczele oraz stragany z tradycyjnymi wędlinami. Nie zabrakło też biżuterii z minerałów, rękodzieła andyjskiego czy przedmiotów wykonanych techniką decoupage. Mieszkańcy mogli także nabyć stroiki świąteczne, ozdoby choinkowe, kartki bożonarodzeniowe i robione ręcznie ozdoby z piernika. Warto wspomnieć, że jednym z wystawców był rękodzielnik z Ukrainy, który przywiózł ze sobą ręcznie wykonane ozdoby szklane.

Oprócz bogato wyposażonych stoisk na mieszkańców Bełchatowa czekało także wiele innych niespodzianek. Jedną z nich był jeżdżący po Placu Narutowicza wesoły zaprzęg Świętego Mikołaja ze słodkimi upominkami dla najmłodszych. Nie zapomniano także o melomanach i amatorów sztuki. Właśnie dla nich organizator przygotował występ Miejskiej Orkiestry Dętej z Grocholic, podczas którego usłyszeliśmy kilkanaście świątecznych utworów, pokonkursową wystawę szopek bożonarodzeniowych i kartek świątecznych oraz przesłuchania konkursowe do XIII Regionalnego Festiwalu Kolęd i Pastorałek.

 

Autor, zamieściła: AD-A

 


 

Warning: No images in specified directory. Please check the directoy!

Debug: specified directory - https://www.belchatow.pl/images/Galeria Jarmark Swiateczny

 

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl