Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności

joombig banner rotation images

Menu

Na uwagi mieszkańców Urząd Miasta czeka od 26 października do 7 grudnia Na uwagi mieszkańców Urząd Miasta czeka od 26 października do 7 grudnia

 

Od 26 października bełchatowianie będą mogli zgłaszać uwagi do projektu tzw. uchwały reklamowej. Przygotowany przez magistrat dokument określa zasady i warunki umieszczania m.in. tablic, billboardów, elementów małej architektury czy ogrodzeń na terenie miasta. Wnioski będą przyjmowane do 7 grudnia.

 

 

Regulacje, które planuje wprowadzić magistrat, mają uporządkować chaos reklamowy. W ten sposób, by nie zaśmiecały one miasta, nie pojawiały się w przypadkowych miejscach czy nie psuły krajobrazu.

 

- Nie chodzi o to, aby reklamy całkowicie zniknęły z przestrzeni miejskiej. One będą funkcjonować, ważne jednak, by swoją formą nie straszyły i nie szpeciły miasta. Zależy nam, aby były one tak wkomponowane w krajobraz, aby nie przesłaniały architektury, ograniczały światła w budynkach mieszkalnych, zagrażały bezpieczeństwu na drogach – mówi Dariusz Matyśkiewicz, wiceprezydent Bełchatowa.

 

W przygotowanym projekcie uchwały Bełchatów podzielony jest na pięć stref, w każdej obowiązywać mają osobne regulacje. Konkretnie wskazują one m.in. to ile reklam może być zamieszczonych na danym terenie, a także jakiej wielkości czy z jakiego materiału mają być wykonane. Co ważne zmiany nie będą obowiązywać od razu. Miasto proponuje bowiem czas przejściowy. Mowa tu o dwóch latach liczonych od dnia wejścia w życie tej regulacji. Wszystko po to, aby przedsiębiorcy na spokojnie mogli dostosować się do nowych wytycznych. Inaczej natomiast będzie w przypadku nowych reklam. Te od razu będą musiały być zgodne z nowym prawem miejscowym.

 

Ogłoszenie o wyłożeniu do publicznego wglądu projektu uchwały reklamowej dostępne jest w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miasta Bełchatowa TUTAJ.

 

Zanim dokumentem zajmą się miejscy radni, swoje uwagi będą mogli zgłaszać mieszkańcy. Od 26 października do 23 listopada projekt uchwały dostępny będzie na stronie internetowej bip.belchatow.pl, a także w siedzibie Biura Planowania Przestrzennego (budynek B magistratu, ul. Kościuszki 1, w godz. 8:00-15:00). Uwagi trzeba zgłosić do magistratu na piśmie w terminie od 26 października do 7 grudnia. Pismo można przekazać do urzędu na kilka sposobów: dostarczyć do Punktu Obsługi Klienta magistratu, wrzucić do skrzynki korespondencyjnej umieszczonej na budynku urzędu lub przesłać drogą pocztową (Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów). Można je również przesłać drogą elektroniczną na e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. bądź za pośrednictwem platformy ePUAP na jeden z adresów: /umbelchatow/UM, /umbelchatow/SkrytkaESP. Trzeba pamiętać, że składając pismo trzeba w nim podać imię i nazwisko wraz z adresem zamieszkania lub nazwę jednostki organizacyjnej z danymi siedziby.

 

ADA

 

 G Ł O S Z E N I E

 o wyłożeniu do publicznego wglądu projektu uchwały w sprawie

zasad i warunków sytuowania obiektów małej architektury, tablic reklamowych i urządzeń reklamowych oraz ogrodzeń, ich gabarytów, standardów jakościowych oraz rodzajów materiałów budowlanych, z jakich mogą być wykonane

 

Na podstawie art. 37b ust 2 pkt. 8 ustawy z dnia 27 marca 2003r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym (Dz. U. z 2020r. poz. 293 z późn. zmianami) oraz Uchwały Nr XLII/388/17 Rady Miejskiej w Bełchatowie z dnia 30 listopada 2017r. w sprawie przygotowania projektu uchwały ustalającej zasady i warunki sytuowania obiektów małej architektury, tablic reklamowych i urządzeń reklamowych oraz ogrodzeń, ich gabaryty, standardy jakościowe oraz rodzaje materiałów budowlanych, z jakich mogą być wykonane,

zawiadamiam o wyłożeniu do publicznego wglądu

projektu uchwały w sprawie  zasad i warunków sytuowania obiektów małej architektury, tablic reklamowych i urządzeń reklamowych oraz ogrodzeń, ich gabarytów, standardów jakościowych oraz rodzajów materiałów budowlanych, z jakich mogą być wykonane

w dniach: od 26 października 2020 r. do 23 listopada 2020 r.

 

Wyłożenie będzie miało miejsce:

- w siedzibie Biura Planowania Przestrzennego w Bełchatowie, ul. Kościuszki 1B, w godz. od 8.00 do 15.00.

- poprzez udostępnienie w Biuletynie Informacji Publicznej na stronie Miasta Bełchatów, http://bip.belchatow.pl

W czasie wyłożenia i przez okres 14 dni po zakończeniu okresu wyłożenia tj. do dnia 7 grudnia 2020r.  można wnieść uwagi do projektu uchwały w następujący sposób:

  1. na piśmie:

-  do Punktu Obsługi Klienta Urzędu Miasta, ul. Kościuszki1,

- do skrzynki korespondencyjnej umieszczonej na budynku Urzędu Miasta Bełchatowa przy ul. Kościuszki 1,

- drogą pocztową, na podany poniżej adres,

  1. drogą elektroniczną w tym za pomocą środków komunikacji elektronicznej:

-  na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

- za pośrednictwem platformy ePUAP na adres elektronicznej skrzynki podawczej: /umbelchatow/UM lub /umbelchatow/SkrytkaESP.

 

Uwagi należy złożyć do Prezydenta Miasta Bełchatowa, na adres: ul. Kościuszki 1, 97 – 400 Bełchatów, z podaniem imienia i nazwiska lub nazwy jednostki organizacyjnej oraz adresu zamieszkania lub siedziby.

 

Informacja o przetwarzaniu danych osobowych w ramach sporządzenia przedmiotowej uchwały umieszczona została na  stronie internetowej Urzędu Miasta Bełchatowa TUTAJ

 

 

Prezydent Miasta Bełchatowa

                                                                                                                                                                                                                                                                                                             Mariola Czechowska

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2021

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl