Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności

joombig banner rotation images

Menu

Głosy oddwać mozna do 11 listopada do godz. 23:59Głosy oddawać można do 11 listopada do godz. 23:59

 

Zagłosuj na Bełchatów w projekcie „Pod biało-czerwoną”. Miasta, które zdobędą wymaganą liczbę głosów, otrzymają maszt i flagę. Internetowe głosowanie trwa do 11 listopada.

 

W sierpniu obchodziliśmy setną rocznicę zwycięskiej Bitwy Warszawskiej. To właśnie dzięki niej, zachowana została dopiero co odzyskana przez Polskę niepodległość. Do wydarzeń z 1920 roku nawiązuje rządowy projekt „Pod biało-czerwoną”. Ma on przypominać o jej bohaterach i zachęcać do patriotycznych postaw. Inicjatywa zakłada, że każda gmina, która zgłosi swój udział w akcji i zdobędzie wskazaną liczbę głosów, otrzyma maszt oraz flagę. Ich zakup będzie sfinansowany z budżetu państwa.

 

– Do akcji zgłosiliśmy także Bełchatów. Szanse na zdobycie masztu i flagi są ogromne. Wystarczy, że w internetowym głosowaniu zbierzemy minimum 500 głosów – mówi Jakub Kołodziejczyk, dyrektor Wydziału Promocji, Kultury i Sportu w bełchatowskim magistracie.

 

Zagłosować może każdy mieszkaniec, także osoby niepełnoletnie. Wystarczy wejść na stronę:www.bialoczerwona.www.gov.pl i wypełnić wskazane pola. W  miejscu „wybierz gminę” trzeba wpisać Bełchatów. Głosy oddawać można do 11 listopada, do godz. 23:59.  

 

Więcej informacji o rządowym projekcie „Pod biało-czerwoną” można znaleźć TUTAJ.

 

ADA

 

Projekt "Pod biało-czerwoną" nawiązuje do 100. rocznicy Bitwy Warszawskiej Projekt "Pod biało-czerwoną" nawiązuje do 100. rocznicy Bitwy Warszawskiej

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2021

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl