Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności

joombig banner rotation images

Menu

 Rok 2020 poświęcony jest Świętemu Janowi Pawłowi II. W maju obchodzona była bowiem seta rocznica urodzin Papieża PolakaRok 2020 poświęcony jest Świętemu Janowi Pawłowi II. W maju obchodzona była bowiem seta rocznica urodzin Papieża Polaka

 

13 października rozpoczną się tegoroczne, szesnaste już, Bełchatowskie Dni Papieskie. Kiermasz kremówek, serduszka od przedszkolaków, wystawa poświęcona św. Janowi Pawłowi II – to część zaplanowanych wydarzeń, których organizatorami są Prezydent Miasta Bełchatowa oraz Parafie Rzymskokatolickie Dekanatu Bełchatowskiego.

 

[AKTUALIZACJA] Święty Jan Paweł II, to patron Bełchatowa. Uroczystości związane z obchodami Dni Papieskich, są zawsze dla mieszkańców ważnymi wydarzeniami, łączącymi aspekt religijny z imprezami organizowanymi przez miasto. W tym roku, w związku z sytuacją epidemiologiczną program zaplanowanych na najbliższy tydzień miejskich obchodów, został zmieniony. Szczegóły TUTAJ.

 

Dni Papieskie tradycyjnie już rozpoczną się Różańcem Fatimskim ulicami miasta, który zaplanowany jest na wtorek, 13 października. Wierni wyruszą z os. Dolnośląskiego – spod parafii NMP Matki Kościoła i św. Barbary o godz. 20:00. Przemarsz zakończy się pod pomnikiem św. Jana Pawła II przy parafii Narodzenia NMP (ul. Kościuszki 2).

 

Kolejne wydarzenia zaplanowane są na piątek, 16 października. W tym dniu przypada bowiem 42. rocznica wyboru kardynała Karola Wojtyły na biskupa Rzymu. Między godz. 10:00 a 12:00 przedszkolaki będą dekorować serduszkami pomnik św. Jana Pawła II, który znajduje się przy ul. Kościuszki 2. Z kolei wieczorem, o godz. 21:00, w tym miejscu odbędzie się Apel Jasnogórski.

 

W niedzielę, 18 października, będzie okazja, aby kupić tradycyjne papieskie kremówki. Stoiska, jak co roku będą ustawione w pobliżu parafii farnej w godz. 10:00-14:00.  

 

Tradycyjnie, podczas Bełchatowskich Dni Papieskich, będziemy także wspominać bł. ks. Jerzego Popiełuszkę. W 36. rocznicę jego śmierci, czyli 19 października w parafii NMP Nieustającej Pomocy (ul. Ks. J. Popiełuszki 9) odbędzie się modlitwa różańcowa. Zaplanowana jest ona na godz. 17:00, tuż po niej – o godz. 18:00 zostaną złożone kwiaty pod tablicą upamiętniającą ks. Popiełuszkę. W kościele zostanie także odprawione nabożeństw w intencji ludzi pracy.

  

Ostatnie wydarzenia zaplanowane są na wtorek, 22 października. Data ta nie jest przypadkowa, właśnie tego dnia 1978 roku miała miejsce formalna inauguracja pontyfikatu papieża Polaka. O godz. 16:45 mieszkańcy złożą kwiaty przy pomniku św. Jana Pawła II, a o godz. 17:00 w parafii farnej rozpocznie się msza św. w intencji bełchatowian. Do udziału w mszach św. – 19 października oraz 22 października – organizatorzy zapraszają także poczty sztandarowe.

 

Z kolei o godz. 18:30 w Muzeum Regionalnym odbędzie się otwarcie Gabinetu Numizmatycznego oraz wystawy z okazji 100-lecia urodzin św. Jana Pawła II. Będzie również okazja, aby wysłuchać okolicznościowej prelekcji Janusza Parchimowicza oraz członka zarządu głównego PTN Norberta Wojciechowskiego.

 

ADA

 

Plakt z programem Bełchatowskich Dni Papieskich Plakt z programem Bełchatowskich Dni Papieskich

 

Aktualności

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2021

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl